У Тернополі відбуваться блокування спорудження унікального для України дитячого спортивного центру, який може перетворити наше місто у загальноукраїнський центр з дитячого спорту. А в перспективі – і дорослого, – пише «Голос». Щоб допомогти краще зрозуміти ситуацію, варто розповісти, який амбітний проект прагнуть втілити у життя в Тернополі.

park-akademia-2018

Соціально-спортивний центр «Вулична академія»: Що це таке?

Соціально-спортивний центр «Вулична академія» для занять футболом і гандболом включатиме ігровий майданчик розміром 42 х 22 м зі штучним покриттям, трибуною, тренажерний майданчик, роздягальні та хостел. На базі центру планується створення спортивного інтернату. Тобто, має з’явитися, дійсно, сучасний і передовий спортивний центр. Такої масштабної спортивної інвестиції Тернопіль ще не знав.

Загалом, проект, за попередніми розрахунками, вартуватиме понад 15 млн грн. На базі комплексу планують проводити навчально-тренувальні збори з різних видів спорту та запрошуватимуть юних спортсменів з різних міст України. Також у планах соціально-спортивного центру проводити професійні змагання з різних видів спорту, а хостел використовувати для розміщення спортсменів з плавання, фехтування, легкої атлетики чи гімнастики.

Спортивна академія споруджується цілком законно, документи

Які ж аргументи виносять противники спорудження спортивної академії. Перший аргумент активістів – що будівництво незаконне.

Що маємо насправді! Аналіз документів доводить, що будівництво законне на сто відсотків. Наведемо декілька хронологічних фактів:

23 листопада 2012 року було прийняте рішення сесії міської ради Тернополя «Про надання дозволу на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,6 га під будівництво за адресою вул. 15 Квітня КП фірма «Тернопільбудінвестзамовник».

Рішенням виконавчого комітету Тернопільської міської ради №813 від 08.11.2017 року погоджено КП фірма «Тернопільбудінвестзамовник» ТМР укладення тристоронньої угоди щодо будівництва соціально-спортивного центру «Вулична академія».

На звернення Комунального підприємства фірма «Тернопільбудінвестзамовник» управлінням містобудування, архітектури та кадастру Тернопільської міської ради були надані вихідні дані – містобудівні умови та обмеження №60 від 22.11.2017 р. на виготовлення робочої проектної документації на об’єкт «Будівництво соціально-спортивного центру «Вулична академія» із закладом громадського харчування» за адресою вул.15 Квітня.

11.01.2018 року замовник КП фірма «Тернопільбудінвестзамовник» ТМР звернулося у відділ ДАБК ТМР з заявою про видачу дозволу на виконання будівельних робіт на об’єкт «Будівництво соціально-спортивного центру «Вулична академія».

Керуючись постановою КМУ №466 (зі змінами), відділом ДАБК видано дозвіл на виконання будівельних робіт з «Будівництва соціально-спортивного центру «Вулична академія».

Проект академії передбачає додаткове озеленення

Другий аргумент активістів – забудова (асфальтизація) парку та вирубка зелених насаджень парку Нацвідродження.

Що маємо насправді! Ділянка, де заплановано будівництво спортивної академії, відповідно до кадастрових карт, не входить до території парку Нацвідродження. Більше того, загальновідомо, що ця територія була заасфальтована ще в 70-роки минулого століття. Ніякої додаткової асфальтизації парку не передбачається. Цікаво, що в парку також є декілька територій, які, згідно кадастрових карт, не входять до меж парку, де також зводяться рекреаційні та відпочинкові комплекси. Однак, протестують лише проти соціальної спортивної академії.

Третій аргумент активістів – вирубка зелених насаджень.

Що маємо насправді! Умовою проекту створення дитячого спортивного парку є заборона знищення зелених насаджень. Проект, навпаки, передбачає висадження додаткових зелених насаджень в парку.

Європейський досвід: спортивні бази біля паркової зони – це нормально

Якщо взяти до уваги європейський досвід, то найбільші європейські стадіони та найвідоміші спортивні бази розташовані саме у парковій зоні. І вони не псують вигляд парків, а, навпаки – їх доповнюють та прикрашають.

Для прикладу, спортивна база всесвітньовідомої іспанської «Барселони» Сіутат Еспортіва Жоан Гампер, де тренуються провідні гравці і працює дитяча академія, розташована у парковій зоні на околиці Барселони. Легендарний Олімпійський стадіон у Мюнхені, де проходила Олімпіада 1972 року, теж розміщується в парковій зоні біля озера. А віденський стадіон Ернст Хаппель, де пройшов фінал Чемпіонату Європи з футболу 2008 року, знаходиться в одному з найбільших парків Європи «Пратер».

Таким чином, спорудження спортивних комплексів біля паркових зон – це нормальна європейська практика. Люди, які займаються спортом, мають дихати чистим повітрям.

Тарас Верхолаз

 

 

 

 

 

Від admin