Спеціаліст, який освоїв не одну спеціальність, а дві чи три споріднені, як правило, має більше шансів на отримання роботи і більше інструментів в своєму арсеналі, які дають можливість бути більш конкурентною на ринку. Компанії такий фахівець може бути досить вигідним, особливо у кризовий період. У перевагах освоєння суміжних професій розбиралися спеціалісти Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна.

Професії-«родичі»

 

Суміжна професія – не робота за сумісництвом, це додаткова спеціальність у тій же сфері, що й основна. По суті, це інша професія, але яка може бути освоєна достатньо швидко з незначними затратим часу та інших ресурсів. До багатьох професій можна підібрати суміжну.

 

Бухгалтер. Суміжними для бухгалтера можуть бути професії аудитора, податкового консультанта, економіста, фінансового менеджера. Всі ці спеціальності оперують однаковими поняттями, документацією, законами.

 

Юрист. Фахівець цієї професії може працювати економістом чи у кадровому відділі, консультантом з операцій із нерухомістю, надавати консалтингові послуги та ін. Всі ці спеціальності в основі своїй спираються на законодавчі акти.

 

Провізор. Пройшовши курс навчання, можна стати клінічним фармакологом, продакт-менеджером або торговим представником, маркетологом у фармацевтичній компанії. Хороші шанси влаштуватися міжнародним медичним представником за умови знання іноземних мов.

 

Викладач. Суміжними професіями для шкільного вчителя можуть бути: соціальний педагог, вихователь, репетитор. Учитель математики, наприклад, може поєднувати в школі посаду викладача астрономії та фізики. Також він може претендувати на вакантні посади в опікунській раді, реабілітаційних центрах та інтернатах.

 

Журналіст. «Акулам пера» можуть освоїти професію PR-менеджера, спеціаліста з внутрішніх і/або зовнішніх комунікацій, спеціаліста з реклами, копірайтера, політичного, економічного, арт-експерта або консультанта у тій галузі, про яку писав/знімав, будучи журналістом. Тележурналісти можуть паралельно освоїти професію режисера монтажу чи ведучого. Їхні колеги з друкованих видань часто стають письменниками.

 

Нехай мене навчать!

 

Великі корпорації стимулюють персонал до освоєння суміжних професій, організовуючи на своїй базі навчальні центри. Також освоювати схожу спеціальність можна безпосередньо на робочому місці. Така практика часто використовується на виробництві, коли досвідчений фахівець передає свої знання молодому працівнику. Хоча в такій ситуації є свої нюанси: досить складно без додаткового стимулювання вмотивувати майстра своєї справи поділитися секретами професії.

 

Навіть якщо ви не збираєтеся найближчим часом кардинально міняти своє життя в робочій сфері – перепрофілюватися чи шукати нове місце роботи, опанування суміжною спеціальністю не буде зайвим. Роботодавці цінують співробітника, який зможе в разі потреби «підхопити» обов’язки колеги. Освоєння суміжних професій сприяє також тому, що співробітники краще бачать загальну картину не тільки у своєму відділі, а й у всій організації.

Від admin