Взимку показник трагічних випадків у житловому секторі стабільно зростає. Громадяни опалюють свої домівки, часто нехтуючи правилами пожежної безпеки, палять у приміщеннях та перенавантажують електромережу, вмикаючи обігрівачі та несправні побутові прилади.
Як зазначають вогнеборці, саме власна недбалість українців є основною причиною виникнення займань і як наслідок загибелі людей.
Статистика свідчить про те, що найчастіше жертвами вогняної стихії стають літні люди, а також багатодітні сім’ї, та громадяни, які опинилися в складних життєвих умовах.
Так, у Харківській області в місті Південне, у приватному дерев’яному будинку сталася пожежа, внаслідок якої загинула жінка 1923 року народження. Її тіло без ознак життя виявили вогнеборці у дальній кімнаті помешкання під час розвідки.
Однак найбільше прикро, коли вогонь забирає дитячі життя.
Зокрема, у Дніпрі, 1 лютого до Служби порятунку надійшло повідомлення про відкриту пожежу в приватному житловому будинку на вулиці Кемеровська Амур-Нижньодніпровського району міста. За вказаною адресою відразу ж було направлено вогнеборців. Прибувши до місця виклику вони встановили, що пожежа виникла в середині житлового будинку. Зі слів матері, саме там знаходилася її донька 2016 року народження. Локалізувавши пожежу, рятувальники знайшли тіло дитини вже без ознак життя…
Загалом, за перший місяць нового року показник загиблих та постраждалих на пожежах становить вже 264 та 140 осіб відповідно.
Тож, заважаючи на вкрай невтішну та трагічну статистику, Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням неухильно дотримуватися правил пожежної безпеки. Майже кожній пожежі можна запобігти! Для цього слід обов’язково обговорити в родині не тільки заходи щодо запобігання пожежі, а й порядок дій у разі її виникнення: спосіб виклику пожежно-рятувальної служби “101”, евакуації дітей, гасіння пожежі на початковій стадії, безпечні маршрути виходу з приміщення. Не забувайте розповідати дітям про небезпеку, яку приховує у собі вогонь.
Завжди дбайте про належний протипожежний стан власних помешкань! Зокрема:
- слідкуйте за станом та справністю електромережі;
- у разі виходу з приміщень не залишайте увімкненими телевізори, праски, обігрівачі, тощо;
- не паліть у ліжку;
- не залишайте малолітніх дітей без нагляду, та не дозволяйте їм бавитися сірниками;
- намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності;
- при використанні пічного опалення перевірте заходи безпеки і справність печі;
Пам’ятайте! Лише виконання елементарних правил пожежної та власної безпеки зможе зберегти ваше життя та майно від вогню.