Виключені зі складу ВО «Свобода» депутати Іван Сороколіт та Ігор Турський вступили до політичної партії «Сила Людей». Як відомо, головною програмною засадою цієї політсили є боротьба з корупцією. А саме в таких діях звинувачують екс-партійців «Свободи». Відтак ця тема останнім часом активно обговорюється користувачами соцмереж. Піднімають ці питання й представники ЗМІ. Зокрема, певне бачення цієї ситуації оприлюднено на сайті «TeNews».

За що Турського і Сороколіта виключили з лав «Свободи»

Процес позбавлення депутатського мандату – поки що депутатів Турського та Сороколіта – триває. Підставою до цього є виключення їх з фракції «Свободи» у міській раді Тернополя та із самої партії.

Депутати заявляють, що це сталося через те, що вони свідомо голосували проти змін до Генерального плану міста. Однак, як свідчать стенограма та відео засідання Тернопільської міської ради від 24 березня 2017 року (коли були схвалені зміни до Генплану), Іван Сороколіт та Ігор Турський взагалі не були присутніми в сесійній залі. Тоді з 35 депутатів «за» зміни до Генплану проголосувало 26, «проти» було лише 5 народних обранців, а четверо – утрималися.

Тому можна зробити висновок, що не ця обставина стала причиною їх виключення зі «Свободи». Разом із тим, офіційно його причиною називались підозри у корупції. Детальніша інформація щодо цього оприлюднена тут.  Серед можливих підстав для таких підозр подано і нижченаведену інформацію:

Іван Сороколіт

Лобіювання інтересів великих забудовників

Як писали тернопільські ЗМІ, за сприяння Сороколіта на його виборчому окрузі на вулиці Бродівській успішно зводиться торгово-офісний центр. Вважається, що у цьому випадку Сороколіт посприяв своїм бізнес-партнерам на аукціоні, організатором якого в липні 2014 році була Тернопільська міська рада, купити 0.03 га землі на вулиці Бродівській за ціною 35 тис. гривень за соту. Учасників торгів було лише двоє. До речі, на цьому ж аукціоні продали земельну ділянку на вулиці Петлюри за ціною 91 тис. гривень за соту, а учасників було 8.

Конфлікт інтересів чиновника і бізнесмена

Правопорушення, яке інкримінується цьому депутату, пов’язане з конфліктом інтересів між його трудовою та підприємницькою діяльністю, тобто, ситуація, коли підприємець є одночасно і чиновником.

В електронній декларації Івана Сороколіта зазначено, що він є учасником (засновником) Товариства з обмеженою відповідальністю «Гранд» (Код ЄДРЮОФОП 21144772) із часткою у статутному капіталі 33,3 %. Тобто, володіє третиною цієї фірми. Також депутат є керівником малого підприємства «Фірма «ІС Інфо» (Код ЄДРЮОФОП 24633359). Тут Сороколіт володіє 100 % підприємства.

Однак, окрім підприємницької діяльності, депутат Сороколіт очолював міське комунальне підприємство «Тернопіль Інтеравіа». Тому був наявний конфлікт інтересів між чиновником-Сороколітом (як директора комунального підприємства) та бізнесменом-Сороколітом (як власника двох компаній). Зокрема, йшлося про те, що деякі види діяльності комунального підприємства Тернопільської міської ради «Тернопіль Інтеравіа» (директор Сороколіт І.Л.) ідентичні видам діяльності малого підприємства «Фірма «ІС Інфо» (власник Сороколіт І.Л.). Відтак, діяльність власного підприємства Сороколіта співпадала з діяльністю комунального підприємства «Тернопіль Інтеравіа». Зокрема, йшлося про встановлення відеокамер, централізованого відеоспостерження, прокладання кабельних мереж.

Абзац 8 ч. 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначає конфлікт інтересів – це наявність у особи приватного інтересу у сфері, в якій вона виконує свої службові чи представницькі повноваження, що може вплинути на об’єктивність чи неупередженість прийняття нею рішень.

Таким чином, будучи директором «Тернопіль Інтеравіа», Іван Сороколіт, мав прямий конфлікт інтересів як власник малого підприємства «Фірма «ІС Інфо». Причому, він сам визнав факт наявності конфлікту інтересів, не повідомивши про це у територіальний орган Національного агентства з протидії корупції. Адже, відповідно до вимог ч. 5. ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», у разі існування в особи сумнівів щодо наявності в неї конфліктів інтересів, вона зобов’язана звернутися за роз’ясненнями до територіального органу Національного агентства. Детальніше про це можна прочитати за цим посиланням.

2 мільйони гривень громади Тернополя, виведені з КП «Інтеравіа»

Іван Сороколіт до 2017 року був керівником комунального підприємства міської ради «Інтеравіа», на яке виділяються бюджетні кошти на встановлення відеокамер у тих чи інших установах. Також КП «Інтеравіа» щомісячно отримує десятки тисяч гривень від всіх кабельних операторів Тернополя за те, що вони проклали свої кабелі у всіх комунальних будинках міста!

За 2015 рік КП «Інтеравіа», коли І.Сороколіт очолював це підприємство, отримало наступні суми від провайдерів: ПП «Колумбус» (оператор кабельного тв) – 515 тис грн, ТОВ Біттернет (інтернет-провайдер) – 105,7 тис грн, ТОВ «Ефективна Безпека» (охоронна фірма) – 34,7 тис. грн, ТОВ «Відеоторг» – 6,7 тис грн, ТОВ «Рембук» – 3,5 тис. Разом із тим, як свідчить фінансовий звіт КП «Інтеравіа» за підписом Івана Сороколіта, за 2015 рік це комунальне підприємство заробило «чистими» лише 5 тисяч гривень, а у 2016 – 83. При цьому, що дохід підприємства склав у 2015 році 1,156 мільйона, а у 2016 – 1,257 мільйона гривень. Як йдеться у вже згаданому звіті, левова частка зароблених коштів (більше 1,5 мільйона) пішли на «операційні витрати».

Як вдалося з’ясувати з документації, КП «Інтеравіа» щомісяця сплачував сотні тисяч гривень ПП Спассков за канцелярську продукцію, картриджі для принтерів, комп’ютерну техніку. Таким чином, депутат міської ради за два роки ймовірно «вивів» з КП «Інтеравіа» майже 2 млн гривень. Детальніше про це розслідування з відповідними документами можна почитати за цим посиланням.

Ігор Турський

Винагорода від «вдячних забудовників»

Під час минулої каденції міської ради Тернополя Ігор Турський обіймав посаду секретаря міської ради. За його підписом проходили всі рішення міської ради. Лише за рік тодішній секретар заробляв більше мільйона гривень (це лише ті, які він офіційно показував в декларації), коли його річна зарплата складала не більше 100 тисяч гривень. Саме в ці часи, він почав їздити на позашляховику «BMW». Тернопільські ЗМІ писали, що авто йому подарували «вдячні забудовники», про що він особисто розповів у інтерв’ю Інтернет-газеті ПроВсе.

Захоплення 28 га землі під Тернополем

У селі Мшанець Зборівського району, що за два десятка кілометрів від Тернополя, ледь не відбулося рейдерське захоплення 28 гектарів землі, яку селяни використовують під пасовисько. Цю землю незаконно віддали 14-м тернополянам, які не мають жодного стосунку до села. Йдеться саме про Ігоря Турського, його маму, тата, сестру і шваґра, які претендують разом майже на 10 га Мшанецької землі. Решта тернополян – маловідомі підприємці, викладачі ВНЗ, яких також пов’язують з родиною Турських. Ця земля розташована біля траси на Тернопіль і є ідеальним варіантом для нового маєтку, готелю, розважального центру тощо.

Знищення бізнесу підприємця

Турський фігурує у справі майстра-годинникаря з вулиці Шептицького, де кіоск підприємця після 20 років роботи раптом виявився незаконно встановленим. Людину фактично «викинули» на вулицю. Як коментують деякі ЗМІ, причиною цього стало те, що поряд із кіоском годинникаря земельну ділянку має сестра депутата, яка хотіла розширити свій бізнес за рахунок «сусіда», і брат їй у цьому допомагав.

 

Богдан Стельмах

 

Від admin