Лише цього року держава виділила 1,2 млрд. грн. субвенції на охорону здоров’я. Це не враховуючи коштів, які спрямували на медицину з обласного бюджету. Втім, у зв’язку з тим, що кількість медичного персоналу не відповідає кількості пацієнтів, які лікуються у медзакладах, цих коштів не вистачає на заробітні плати. Саме тому голова Тернопільської ОДА Степан Барна пропонує винести на голосування сесії Тернопільської обласної ради, яка відбудеться у п’ятницю, 22 грудня, проект рішення щодо розподілу іншої додаткової дотації та медичної субвенції на 2017 рік, – інформує прес-служба ОДА.
Згідно з цим проектом рішення, передбачається, що майже 18 млн. грн. рівномірно розподілять між усіма районами, де є заборгованість по зарплатах. З них – 9 млн. 850 тис. грн. виділять з обласного бюджету та 8 млн. 11 тис. грн. – спрямують за рахунок медичної субвенції, яку за ініціативою голови ОДА додатково виділяють з Державного бюджету.
«Заборгованість по зарплатах лікарям – це питання відповідальності головних лікарів та голів громад, які взяли до себе на баланс лікувальний заклад. Бо держава свої зобов’язання перед областю виконала на всі сто відсотків. Інше питання, що в нас на місці, адже не може в лікарні працювати більше медичного персоналу, ніж у ній лікується пацієнтів. Позаяк гроші з медичної субвенції ідуть на кожну людину, котра перебуває на лікуванні, окремо. Тому я наголошую, що був і залишаюся палким прихильником медичної реформи, бо саме умови, котрі визначені цією реформою, дадуть перспективу медицині», – підкреслив Степан Барна.
За його словами, є два ключових постулати, на яких базується медична реформа – по-перше, це екстериторіальність, тобто, кожен пацієнт з 2018 року буде самостійно приймати рішення, де лікуватися, а, по-друге, – гроші «йдуть» за пацієнтом і прийдуть до тієї лікарні, де будуть люди. «Лікарі самі будуть зацікавлені в тому, щоб створити конкурентність якості надання медичних послуг, щоб пацієнти лікувалися саме в них», – зауважив Степан Барна.