Віталій разом із дружиною одразу ж повезли дитину у травмпункт Тернопільської обласної дитячої клінічної лікарні. Близько 22:00 Маркіяну лікарі провели операцію, склали кісточку та зшили пальчик. Протягом першого тижня малюк проходив лікування в обласній дитячій лікарні, а вже наступного тижня – у Тернопільській міській дитячій поліклініці.
– Оскільки син отримав велику рану, нам потрібно було терміново зробити щеплення від правця. Як виявилось, для нас – це велика проблема. У лікарні були або харківські, або індійські препарати, до складу яких входили компоненти від різних недуг. «Чисту» та ефективну вакцину від правця ми шукали по всій Україні. Зрештою, знайшли аж у приватній клініці у Львові. Туди і їздили на вакцинацію.
Наразі хлопчик перебуває вдома під наглядом батьків, котрі, до речі, продовжують консультуватися з лікарями про стан дитини.
Просять забрати гойдалку
Оскільки малюк не відвідує даний дошкільний навчальний заклад, а трагедія трапилась не з вини вихователів, до садочку батьки особливих претензій не мають. Однак Віталій Ониськів звернувся до керівництва районного відділу освіти Тернопільської облдержадміністрації з проханням перевірити всі гойдалки на території даного дошкільного закладу та демонтувати саморобні тренажери, які не відповідають нормам та можуть становити загрозу для здоров’я дітей.
– Я розумію, що в усьому будуть винні батьки, тобто ми, але скажу на захист, що дружина стояла на відстані півтора метри від дитини, а трагедія трапилась за секунди. Мах того керма досить потужний, а дитячий пальчик настільки дрібненький, що я взагалі боюсь уявити, чим це могло закінчитись. Ми не винуватимо когось із працівників садочка, ми хочемо, аби інші діти були в безпеці. Адже насправді така біда може трапитись з іншими малюками, у тому числі вихованцями дитсадка. Як на мене, мають бути чіткі правила безпеки. Встановити кермо, яке до речі, кріпиться на ржавій трубі, яка випадає із землі, – як мінімум безвідповідально.
«Чужих не пускаємо»
Наприкінці минулого тижня журналіст разом із батьком травмованого хлопчика побували на місці, де трапився нещасний випадок. Саморобна конструкція там досі стояла, щоправда кріплення було вирване із землі. А от перед входом на територію дитсадка уже з’явилась металева брама. Цікаво, що її встановили не більше двох тижнів тому. І це співпало в часі з даним інцидентом. Хоча працівники, яких ми зустріли у закладі, запевнили, що чують про трагедію вперше.
– Ми не знали про цей випадок, потрібно було одразу прийти і все розказати, – говорить вихователь-методист Наталія Богун. – Батьки вихованців самі встановили цю «гойдалку». Ніхто не хотів, аби трапилось таке нещастя. Ця конструкція у нас вже два роки, і за цей час прикрих випадків не траплялося. Загалом у нас є вісім дитячий майданчиків, майже на всіх уже встановлені нові гойдалки. А з цього боку лише залишились старі, але вони технічно справні.
Завідуючої садка Світлани Караби у закладі не було. Однак в телефонному режимі вона розповіла, що територія закладу є закритою, і доступ сторонніх людей туди обмежений.
– Це закритий об’єкт, але батьки продовжують сюди ходити, навіть перелазять з дітьми через паркани, – каже вона. – Раніше огорожі не було, нам виділили кошти, і ми її нарешті встановили, маємо тепер і камери, тож будемо фіксувати порушників.
Вихователі оглядають територію
Майданчик, де встановлене саморобне автомобільне кермо, закріплений за ясельною групою. Однак нині на дворі холодно, тому діти гуляти туди не ходять. Загалом же вихователі завжди оглядають територію майданчиків перед тим, як вести на прогуляну дітей, наголошує керівник.