До загальновідомої аксіоми про те, що Тернопіль — місто фестивалів, я б обов’язково додала ще й пункт про “місто театралів”, – пише НОВА…

Бо всі запевнення гастролюючих у “файному місті» театрів про те, що тернопільська публіка —  найуважніша, найвдячніша, найвідданіша, і узагалі — най-най, — не просто ввічливі «реверанси», а щира правда! А на глядача, як відомо, і… фестиваль іде! Причому уже вп’ятнадцяте!

Отож, з 17 до 24 вересня місто знову житиме театром, приймаючи XV Всеукраїнський фестиваль “Тернопільські театральні вечори. Дебют”. Особливість цьогорічного фестивалю, кажуть його організатори, у тому, що він присвячений 130-річчю видатного діяча українського театрального мистецтва Леся Курбаса. «Театральні вечори…» спрямовані на пошук молодих талановитих українських режисерів, сценографів, художників, композиторів, драматургів, акторів для відстеження сучасного театрального процесу в різноманітності його напрямків, стилів.
У місто їде фестиваль, а отже, треба бути готовим його зустрічати…  Вісім днів, дванадцять вистав: кращі театри України змагатимуться не за звання і нагороди, а перш за все за любов глядача…

Cвої найкращі вистави для тернопільської публіки аж на трьох сценах (великій та малій сценах драмтеатру та сцені лялькового театру) покажуть  театри з Львова, Києва,  Чернівців, Луцька  та Рівного. Вистави — на різний смак і настрій: драми, комедії, трагедії, лав-сторі і навіть… рок-опера!  І то не абияка, а легендарна українська рок-опера «Біла ворона», що народилася зі співпраці композитора Геннадія Татарченка та поета Юрія Рибчинського. Це історія про сміливу юну Орлеанську Діву Жанну д’Арк, яка змінила хід історії своєї країни та розпалила жагу до свободи у серцях багатьох. Історія про те, як важливо бути небайдужим та дієвим учасником долі своєї країни, нехай ти навіть тендітна діва і проти тебе сильні світу цього! Важливо одне: залишатись не просто “білою вороною”, а мати “вибілену” душу, незаплямовані помисли, світлу мету, чисті руки і Бога у серці…

Київський академічний театр «Колесо» «прикотиться» із комедією за Миколою Кулішем «Блаженний острів, або Отак загинув Гуска», про «Любов до скону» зі сцени розповідатиме Волинський музично-драматичний театр. Серед дебютантів фестивалю — столичний Дикий театр — театр, що провокує, і його  епатажна вистава про жінок «Бути знизу» із приміткою «18+». Ну, на те ж він і «дикий»: вистава може епатувати і шокувати, збурювати і навіть обурювати, але точно не залишить нікого байдужим…  А ще ж буде і перфомативний театр «BEDLAM», і жива історія «Кольори» за п’єсою Павла Ар’є від столичного театру «Золоті ворота», і ще багато цікавого… Про всі фестивальні «козирі  у рукаві» не розповідатимемо, аби не псувати інтриги, але запевняємо, що і “шевченківці”, і гості міста  потішать публіку якісною українською театральною продукцією, на яку хочеться ходити і про яку хочеться писати і розповідати. Тож усі, хто ще не купив квитки на фестиваль (за ціною від 50 до 70 гривень), — бігом до кас!

Від admin