Аналіз криміногенної ситуації в державі свідчить, що етнічна злочинність є одним із чинників, які впливають на її загострення. Найбільшу кримінальну активність проявляють громадяни Грузії, Азербайджану, Росії, Молдови та Вірменії. Вихідці із кавказького регіону, намагаються поновити Україні «злочинні традиції» через установлення контролю над злочинним середовищем та окремими найбільш прибутковими суб’єктами господарювання. З метою протидії такій злочинності, а також нелегальній міграції, протягом серпня на території області проходила загальнодержавна операція під назвою “Мігрант”.
У період з 20 липня по 31 серпня 2017 року поліцейські спільно з працівниками міграційної та прикордонної служб виявляли іноземних громадян та осіб без громадянства, які незаконно перебувають на території держави, встановлювали місцезнаходження іноземців, яких розшукують правоохоронні органи інших держав за вчинення кримінальних правопорушень, а також притягували до відповідальності громадян інших держав за порушення законодавства України.
В підсумку профілактичних заходів працівники поліції задокументували 7 кримінальних правопорушень, вчинених іноземцями, серед яких крадіжки, грабіж, розбій та використання підроблених документів. Як приклад, поліцейські встановили особу зловмисника який у Тернополі викрадав з автівок цінне майно. Ним виявився громадянин Грузії. Затримали правоохоронці й громадянина Молдови, який пограбував мешканця обласного центру.
Відносно 10 іноземних осіб застосовано запобіжні заходи, такі як тримання під вартою, домашній арешт тощо.
Також в ході операції правоохоронці розшукали трьох іноземців, котрі переховувалися від органів слідства і суду. Так, 10 серпня поліцейські затримали громадянина Республіки Конго. Він переховувався від суду із грудня 2016 року за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 345 КК (умисне заподіяння працівникові правоохоронного органу тілесних ушкоджень при виконання службових обов’язків).
Задокументовано поліцейськими і 173 випадки вчинення адміністративних правопорушень, серед яких дрібне хуліганство, виготовлення та реалізація фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, злісна непокора працівнику поліції, тощо.
По даних фактах до територіальних підрозділів ДМС направлено 64 обґрунтованих звернення про скорочення строку тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства на території України.
Крім цього, під час відпрацювання поліцейські склали 57 адмінпротоколів за порушення іноземцями та особами без громадянства правил перебування в Україні і транзитного проїзду через територію України згідно статті 203 КУпАП. 25 обґрунтованих звернень правоохоронці направили працівникам міграційної служби про прийняття рішення про примусове повернення за межі України, а п’ятьом іноземцям вже заборонений в’їзд на територію України терміном на 3 роки.