Щоб довго жити не потрібні дієти і спеціальні графіки харчування та сну: Правuла довголіття найстарішого лікаря в світі

Рекомендації для щасливого життя наповнені легкістю, простотою і безмежним милосердям. Він прожив щасливих 105 років і працював в клініці до останнього дня. Таких мудреців не було давно, і навряд чи ми їх зустрінемо в найближчому майбутньому (джерело).

Його рекомендації для щасливого життя наповнені легкістю, простотою і безмежним милосердям. Читайте поради для життя від доктора Шігеакі Хінохара, захоплюйтесь і вчіться.

1. Радійте!

Відчуття радості приносить більше користі, ніж сон і їжа. Ось як пише про це доктор Хінохара: “Людина отримує енергію не з їжі або сну, а з веселощів. Пам’ятайте, в дитинстві, якщо нам було весело, ми забували поїсти, і сон нам був не потрібен. У дорослих те ж саме. Не варто виснажувати своє тiло надмірно жорстким режимом харчування або сну”.

2. Харчуйтесь правильно! Всі люди, які живуть довго – незалежно від національності, раси або статі, – поділяють одну спільну рису: у них немає надмірної ваги.

Секрет довголіття японця – в помірному споживанні їжі. Філіжанка кави вранці, молоко або апельсиновий сік з оливковою олією – ось і весь сніданок. Обід можна пропустити або зробити його мінімальним. Якщо зайняті корисною справою, їжа не потрібна.

На вечерю краще їжте овочі, рибу з рисом. Вживання м’яса потрібно обмежити, двічі в тиждень по 100 грам цілком достатньо, вважає лікар.

3. Плануйте наперед

Заповнюйте блокнот планами на майбутнє. Думки матеріальні – коли думаєш про майбутнє, немає часу озиратися в минуле і засмучуватися над проблемами.

4. Поширюйте знання

Шігеакі Хінохара проводив мінімум 150 лекцій на рік. Тривалість кожної – до півтора години, і весь цей час він читав їх стоячи.

5. Лікарі не можуть вилікувати все!

«Коли лікар рекомендує вам здати якісь анaлізи або зробити опеpaцію, запитаєте його, став би він радити те ж саме своїм дітям, дружині або іншим родичам?»

Це твердження доктора має сильний підтекст. Комерційна медицина перестала бути панацеєю. Навіщо людині зайві стpaждання, якщо вона не може її вилікувати? Іноді улюблена музика чи тварини допомагають краще, ніж досвідчені лікарі.

6. Не шкодуйте себе!

Фізичні навантаження необов’язково виконувати в спортзалі. Піші прогулянки, велосипед, сходи замість ліфта – це набагато краще ніж нічого. Диван – найлютіший ворог, відпочивати потрібно активно. У свої 105 років Хінохара переступав відразу дві сходинки, змушуючи м’язи працювати.

7. Читайте!

Знайдіть свою книгу для натхнення. Нехай вона допоможе визначити мету в житті. Доктор радить «Аббата Фоглера» Роберта Браунінга: «Треба ставити перед собою великі цілі в мистецтві і в житті. Якщо ви збираєтеся намалювати коло, воно повинне бути таким величезним, щоб і за все життя не закінчити. Нам видно тільки частину цього кола – дугу, а решта за межами нашого зору і нашого життя ».

8. Бiль – не вирок!

У сучасних лікарнях повинно бути більше веселощів: музики, танців, тварин. Художня терапія допомагає краще за ліки. Перемкніть увагу з болю на щось цікаве, відразу забудете про нього.

9. Переоцініть цінності! Не божеволійте з приводу накопичення матеріальних речей.

У гонитві за матеріальним збагаченням людина забуває про найголовніші речі – любов, турботу, милосердя. Слова мудреця з цього приводу: «Пам’ятайте: ви не знаєте, коли вас не стане. І ви не зможете взяти з собою нічого з того, що накопичили».

10. Наука як мистецтво

Науковими формулами і незрозумілими фразами допомогти людині неможливо. Хвоpoби тісно пов’язані з людською душею. Всі люди різні, і підхід до лікування має бути індивідуальним.

11. Будьте готові до несподіванок

Наше тiло здатне творити неймовірні речі. Шігеакі Хінохара розповів дивовижну історію про те, як він потрапив в пoлон і покладався тільки на власні сили. Любов і повага до свого тiла допоможе подолати будь-які фізичні випробування.

12. Знайдіть вчителя

Знайдіть зразок для наслідування. Всіма силами намагайтеся перевершити його. Героєм для Хінохара був його батько, пізніше він надихався іншими особистостями: «Коли я опиняюся в скрутному становищі, я намагаюся уявити собі, що б ці люди зробили на моєму місці».

13. Жити довго – це прекрасно!

Насолоджуйтеся життям кожну хвилину, кожну мить. Нехай новий день буде кращим за попередній. Пам’ятайте про інших, після 60 років допомагайте усім у міру можливості. Не потрібно вимагати нічого натомість. Те, що ви живите, і є найвищою платою.

Довідково:

Доктор Шігеакі Хінохара помep 18 липня 2017 року. Він залишався президентом Міжнародної клініки Святого Луки в Токіо до самої cмepті і продовжував приймати пацієнтів. В його блокноті сторінки були заповнені на 5 місяців вперед. Йому було 105 років. Людина з великої літери! Світла йому пам’ять.

З незвички зрозуміти секрети довгого і повноцінного життя непросто, а тим більше дотримуватися їх. Але в цьому вся суть щасливого життя.

Розкажіть друзям про японські секрети довгого і щасливого життя, покажіть їм цю статтю!

Likar-1-e1543141208616Коментарі закриті.