МОЗ скасував медкарти для вступу до школи і в дитсадки

Набув чинності наказ Міністерства охорони здоров’я № 157 від 26 січня 2018 року, яким скасовується ряд форм первинної облікової документації, зокрема медична карта дитини для вступу до школи та дитячий садок. Про це повідомляє прес-служба міністерства, передає Ukr.Media.

“Медики України щорічно заповнювали до мільйона медичних карток дитини (026/у), які вимагали для прийняття в дитячий садок і школу. Цей документ на 8 сторінках А4 заповнювався від руки і зберігався в школах і дитячих садах”, – йдеться в повідомленні.

У Моз зазначають, що зберігання персональних медичних даних у навчальних закладах суперечить законодавству, оскільки вони не мають ліцензії на медичну практику. Всі дані про дитину повинні зберігатися у лікаря, якого вибрали батьки, підписавши відповідну декларацію.

“З 13 березня для надходження в школу або дитячий сад медична карта дитини є непотрібною. Її форма є недійсною, від батьків не мають права її вимагати”, – підкреслили в міністерстві.

Всього, згідно з наказом Моз, скасовуються такі форми:

– № 025-2/о “Талон для реєстрації заключних (уточнених) діагнозів”

– № 030/о “Контрольна карта диспансерного спостереження”

– № 025-3/о “Медична карта студента № __”

– № 025-4/о “Талон на прийом до лікаря”

– № 025-6/о “Талон амбулаторного пацієнта”

– № 026/у “Медична карта дитини (для дошкільного та загальноосвітнього навчальних закладів)”

– № 031/о “Книга запису викликів лікарів додому”

“Це ті облікові форми, які використовувалися насамперед при наданні первинної медичної допомоги. Як показує практика, для врахування лише одного візиту пацієнта в медичному закладі необхідно було зробити записи в 5-10 різних паперових документах, інформація в яких дуже часто дублюється, поставити значну кількість різних підписів і печаток”, – зазначили в Моз.

Замість паперових талонів наказом впроваджується оновлена форма 074/о “Журнал реєстрації амбулаторних пацієнтів”. Ця форма стандартом обліку візитів пацієнтів в медичних інформаційних системах і буде формуватися автоматично на підставі записів амбулаторної карти.

На перехідному етапі заклади первинної медичної допомоги, які поки не комп’ютеризовані, повинні будуть вести таку відомість у паперовій формі, однак, зазначається, що кількість інформації для її заповнення істотно зменшилася.Коментарі закриті.