Міська рада аналізувала, чи приносять прибуток комунальні підприємства. Деякі з них планують закрити. Тернопіль відкриватиме дані і створюватиме кращі умови для нових IT-рішень.

23 січня відбулось засідання виконавчого комітету Тернопільської міської ради. Загалом на порядок денний було винесено 48 проектів. Ряд питань стосувались комунальних підприємств міста, зокрема затвердження фінансових планів на 2019 рік. Згідно минулорічних звітів, жодне із цих підприємств не є збитковими. Хоча, якщо враховувати амортизаційні витрати КП «Тернопільський міський стадіон» у відношенні до його господарської діяльності, то прибутку підприємство не дає. Тому, за згодою керівництва стадіону, міський голова запропонував погодити, а не затвердити цьогорічний фінансовий план. Під питанням подальшого фінансування залишається комунальне підприємство «Футбольний клуб «Тернопіль»». Причина проста— місту не вигідно оплачувати функціонування клубу, який не має хороших результатів серед гравців та не приносить перемог.

Позитивним для  Тернополя стало затвердження виконкомом «Плану заходів та дій з реалізації принципів Міжнародної Хартії відкритих даних». За словами керівниці Відділу зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації, Мар’яни Зварич, створення електронного сервісу відкритих даних не лише покращить якість інформування та оперативне оновлення бази даних, а й забезпечить зворотній зв’язок із громадянами. У перспективах ресурс можна буде поширити на інші міста.

Нагадуємо, що 18 жовтня 2017 року на засіданні виконавчого комітету Тернопільської міської ради затвердили Стратегію відкритих даних на 2017-2018 роки, над створенням якої працювали працівники Тернопільської міської ради, представники Центру громадського контролю «ДІЙ!» в Тернополі та проекту TAPAS – Прозорість і підзвітність у держуправлінні та послугах.Міжнародна хартія відкритих даних— документ, який містить найкращі методики оприлюднення урядових відкритих даних, які реалізовувались у світі. Документ затверджено у 2015 році, Україна приєдналася до Хартії у 2016 році. Зараз принципи міжнародного документу впроваджуються у Львові, Дрогобичі, Вінниці, Чернівцях та Дніпрі, а з 2019 року— у Тернополі.

 imgonline-com-ua-Compressed-Lplv2Nsr4om2

Центр громадського контролю «ДІЙ!» в Тернополі

Від admin