Перебуваючи у Стамбулі, відомий тернопільський аграрій та меценат Іван Чайківський отримав благословення від Вселенського Патріарха Варфоломія. Своїми емоціями та враженнями Іван Адамович поділився з читачами «Сільського господаря», – пише «TeNews».

chaikivskyy-mytropol-11-2018-2

– Іване Адамовичу, під час зустрічі з такою знаковою постаттю, людину, природно, огортає незвичайна бентежність. Коли ви більше хвилювалися: до зустрічі чи під час неї?

– Передусім, варто сказати, що зустріч планувалася досить довго. І від того хвилювання тільки посилювалося. Особливо ми переживали вже у коридорах Патріархії. Але спокій і впевненість Патріарха передалися й нам. Варфоломій – дуже світла та чиста людина, від нього йде неймовірний позитив і випромінюється щирість. Патріарх добре орієнтується в українських питаннях, правильно називає прізвища політиків, яких вже навіть ми почали забувати (усміхається – авт.), добре розуміє, що Україна зараз у стадії війни, і чітко знає, з ким.

chaikivskyy-mytropol-11-2018-4

– Про що ви говорили з Вселенським Патріархом?

– Зі мною у складі делегації перебував мій давній друг, хлібороб із Хмельниччини Сергій Іващук. Ми просили Патріарха про молитву за мир в Україні та благословення для українців, зокрема, аграріїв, і подякували за дар Хрещення. Наша розмова стосувалася світоглядних речей: майбутніх виборів Президента та Парламенту, традиційності у сімейних стосунках, можливості продажу українського чорнозему (тема, яка актуалізується знову і знову), політичної ситуації довкола отримання Українською православною Церквою автокефалії тощо.

chaikivskyy-mytropol-11-2018-5

– У гості зазвичай ходять з подарунками. Чи дарували Ви щось Патріархові?

– На наше прохання відомий художник з Бережан Олег Шупляк намалював картину «Явління Господа» у своєму стилі «оптичної ілюзії». Цей мистецький шедевр ми подарували Варфоломію з нагоди 1030-ліття від дати Хрещення Руси-України. За цих 15-20 хвилин незабутньої зустрічі ми отримали неймовірний заряд енергії добра та благословення на добрі справи, на позитивні зміни в Україні.

chaikivskyy-mytropol-11-2018-3

– Що ще запам’яталося вам з цієї поїздки?

– Місто Стамбул вразило контрастністю. Сучасні технології і туристи з усього світу поєднуються з тисячолітніми пам’ятками історії, значна частина якої стосується і нас, українців-християн. Вражає храм Святої Софії, звідки князь Володимир хрестив Русь. І тим, що він збудований лише за 5 років; і тим, що над його зведенням працювало щодня по 10 тисяч осіб; і тим, скільки туристів він зараз, немов магніт, притягує до себе. Запам’ятався також храм Святої Ірини, де проходив Другий Вселенський Собор (381 рік). До речі, під час нього була написана молитва, з якою людина починає своє християнське життя – Символ віри. І один, і другий храми зараз мають статуси музеїв.

chaikivskyy-mytropol-11-2018-1

Від admin