Ви помічали, що деякі продукти не дають нам відчуття насичення? Більш того, після них ще більше хочеться їсти! Вони гальмують ваші спроби схуднення і сприяють набору зайвих кіло. Що необхідно виключити зі свого раціону заради здоров’я і красивої фігури, розповіла автор системи самовдосконалення «Мінус 60» Катерина Мириманова.
- Білий хліб
Сучасний магазинний хліб містить всю таблицю Менделєєва. У нього додають різні речовини, щоб він довше зберігався і зберігав свої смакові якості в незмінному вигляді. Не забувайте і про борошно, виготовлене з очищеного зерна, тобто, без найкориснішої його частини – клітковини. Її відсутність призводить до того, що такий продукт миттєво засвоюється, і через кілька годин вам знову хочеться їсти.
- Свіжовичавлений сік
Ще кілька років тому свіжовичавлений сік був у моді. Однак дієтологи швидко схаменулися: величезна кількість цукру і майже повна відсутність клітковини, яка міститься в м’якоті фруктів і овочів, роблять його небезпечним продуктом. Вживання соку викликає різке підняття інсуліну і подальше його різке падіння, що приводить до виникнення гострого почуття голоду. Якщо дуже хочеться соку, краще приготувати смузі. Однак їм теж не варто зловживати.
- Алкоголь
Всі знають, що, вживаючи алкоголь, складніше контролювати силу волі і утриматися від вживання смакоти за столом. Однак це не єдина небезпека. Згідно з дослідженнями, алкоголь провокує збільшення рівня гормону лептину в крові, але ж саме він відповідає за виникнення відчуття ситості. Плюс алкоголь «вимиває» запаси вуглеводів, викликаючи бажання їх негайно поповнити, природно, найбільш неправильними продуктами, на зразок горішків і чіпсів.
- Глутамат натрію
Глутамат натрію, який щедро додають в фаст-фуд, китайську їжу, а також в багато напівфабрикатів (читайте упаковки і уникайте Е 621), є неоднозначним продуктом. Його вживання змушує ваші рецептори відчувати «гостріше», а, значить з’їдати більше. Додайте сюди той факт, що під впливом глутамату натрію ускладнюється вироблення лептину.
- Соєвий соус і продукти з сої
Соя багата ізофлавонами – гормонами, що діють в організмі подібно до естрогенів. Збільшення естрогенів сприяє зростанню жирових відкладень. У сучасному фабричному соєвому соусі міститься також глутамат натрію.
- Цукрозамінники
Незалежно від типів – всі вони небезпечні. Ваш мозок отримує сигнал, що зараз він переварить їх і отримає калорії і речовини, що містяться в цукрі, але … цього не відбувається. В кінцевому підсумку мозок вимагатиме компенсацію. Як і весь організм в цілому. Експерименти з цукрозамінниками здатні довести вас до діабету. Пам’ятайте, найкращий напій для тих, що мають зайву вагу – це не сік, не газована вода з підсолоджувачем, а вода! Можна з газом, але без всяких добавок.
- Кукурудзяні пластівці та інші готові сніданки
Божевільна кількість цукру з ранку не тільки збільшує апетит протягом дня, але і сприяє виникненню апатії. До того ж, різкий короткочасний стрибок інсуліну призводить до його подальшого падіння, а, отже, до того, що в обід ви з’їсте набагато більше їжі, ніж вам потрібно.
- Солоні та мариновані продукти
Подібно до глутамату натрію, сіль і оцет підвищують чутливість рецепторів, а значить, збільшують апетит. Багато хто з вас напевно помічав, що, коли виникає тяга до солоненького, можна з’їсти цілу банку маринованих або солоних огірків чи помідорів, а ось кілограм свіжих – з’їсти не так-то просто.
- Спеції
Надмірна кількість спецій – ще одна причина переїдання. Наші рецептори не відчувають справжній смак продуктів, в мозок не надходить сигнал про насичення, як наслідок – переїдання.
- Майонез
Майонез, такий улюблений в нашій країні, який додають по всіх усюдах, є дуже небезпечним продуктом. Величезна кількість жирів і добавок роблять його справжнім ворогом тих, хто має надлишкову вагу. Так само як і будь-який інший соус (на кшталт кетчупу або гірчиці), що змінює смак страви, він змушує мозок обманюватися і змушує нас їсти більше.
А взагалі, запам’ятайте головне правило. Якщо ви хочете бути здоровими, намагайтеся готувати максимально натуральні продукти з мінімумом «доповнень». Так вам не доведеться побоюватися «голодних атак» вже через кілька годин після прийому їжі!
Бережіть себе і бувайте здорові!