30 серпня о 17:00 у Центрі науки (м.Тернопіль, пл. Героїв Євромайдану, 4) відбудеться відкриття виставки та публічна розмова на тему “Жінки. Як забезпечити рівний доступ до політики?”. Захід організовує громадська організація “Центр UA” в рамках спеціальної теми “Жінки. Рівність. Політика” 5-го Міжнародного конкурсу “Стоп цензурі! Громадяни за вільні країни”.

У розвинених демократіях участь жінок у політичному житті невпинно зростає. Натомість в Україні існує значний дисбаланс представництва жінок в органах влади: до прикладу, серед чинного складу Парламенту жінки-депутати становлять лише 12,3% (відповідно до Порталу відкритих даних ВРУ). Публічне обговорення — один з багатьох необхідних кроків, що має актуалізувати проблему на всіх рівнях представництва та сприяти встановленню ґендерного балансу в українській політиці.

Питання до обговорення:

  1. Чи існує дискримінація жінок в українській політиці на місцевому та національному рівнях?

В який спосіб можна подолати дискримінацію жінок в українській політиці?

Що отримає суспільство в результаті збільшення представництва жінок у політиці?

Учасники обговорення:

  • Тарас Пастух, народний депутат України, партія Самопоміч

  • Аксиня Куріна, представниця ГО “Центр UA”, координаторка 5 Міжнародного конкурсу “Стоп Цензурі! Громадяни за вільні країни”

  • Любов Красновська, ведуча Радіо Рокс

  • Зоряна Биндас, продюсерка Тернопільської філії Національної суспільної телерадіокомпанії

  • Модераторка — Наталка Соколенко, журналістка, ведуча Громадського Радіо

За детальною інформацією звертайтесь до представниці ГО “Центр UA” в Тернополі Юлії Ковальчук — (067) 833 73 21; cenzuri.stop@gmail.com.

5-й Міжнародний конкурс “Стоп Цензурі! Громадяни за вільні країни” впроваджується в рамках проекту «Прозорість і доброчесність публічного сектору», який виконується Програмою розвитку ООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії протягом 2015-2018 рр.

Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) є глобальною мережею ООН в галузі розвитку, організацією, яка виступає за позитивні зміни та надає країнам доступ до джерел знань, досвіду та ресурсів задля допомоги людям в усьому світі будувати краще життя. ПРООН співпрацює з понад 170 країнами світу, допомагаючи їм знаходити власні шляхи розв’язання глобальних та національних проблем в галузі людського розвитку.

CwkL5qFW8AAnPNt

Від admin