У 2001 році між Тернопільською областю та провінцією Донг Най (Соціалістична Республіка В’єтнам) було укладено Угоду про дружбу та торговельно-економічне співробітництво. Відтоді, на жаль, було багато декларацій, але мало напрацювань. Тому сьогодні область зацікавлена розширити формат співпраці та має наміри реалізувати спільні проекти, які приноситимуть результат для обох країн. Про це зазначив голова Тернопільської ОДА Степан Барна під час зустрічі з генеральними директорами кількох потужних в’єтнамських компаній, – інформує прес-служба ОДА.
Під час зустрічі обговорили реалізацію на Тернопільщині інвестиційних проектів, а також налагодження експортних поставок фруктів. Власне, приїзд в’єтнамської делегації став результативним для обох сторін, адже уже сьогодні вдалося підписати спільну угоду щодо довгострокової співпраці з експорту яблук у В’єтнам між фермерським господарством «Гадз» та провінцією Донг Най.
У Тернополі знаходиться постійний представник адміністрації цієї провінції пан Тран Ван Ван. Тому це вже не перші результати співпраці. У місті Тернопіль, наприклад, побудовано 3 фабрики з виготовлення макаронних виробів, з виробництва спортивного взуття та верхнього одягу. А також студенти провінції Донг Най навчалися в тернопільських навчальних закладах.
«Ми плануємо й надалі розвивати нашу співпрацю. Адже сьогодні потенційних інвесторів цікавить можливість реалізації інвестиційних проектів у Тернопільській області, зокрема, в сферах сільського господарства й туризму. Цікавляться вони також можливістю реалізації будівельних ініціатив, а саме відкриття готелів. Ми також у цьому зацікавлені, особливо, враховуючи туристичний потенціал нашого краю. Водночас, у планах – розширення експорту продукції тернопільських виробників на ринках В’єтнаму та Азії, і в цьому напрямку у нас можуть бути добрі можливості. Знаємо також, що на в’єтнамському ринку є потреба і в зерні, і в горілчаній продукції та в інших видах продукції сільськогосподарського спрямування. Гадаю, що це буде предметом доброї розмови і доброї співпраці. До того ж, з боку обласної адміністрації ми робимо все, аби бізнес почувався комфортно. Невипадково ж наша область входить у трійку областей з найбільш привабливим інвестиційним кліматом в Україні, та у п’ятірку областей за динамікою залучення інвестицій», – підкреслив Степан Барна.
У свою чергу представники в’єтнамського бізнесу також висловили сподівання на подальшу співпрацю та її успішний розвиток.
Довідково,зовнішньоторговельний оборот товарами області з Соціалістичною Республікою В’єтнам за січень-липень 2017 року склав 662,7 тис. дол. США. Обсяг експорту товарів склав 551,8 тис. дол. США, а це у 4 рази більше, ніж за попередній період минулого року. Імпорт – 110,9 тис. дол. США (на 37% більше, ніж за попередній період минулого року).
Область експортувала: м’ясо та харчові субпродукти (61,6%), зернові культури (20,3%), деревину і вироби з деревини (18,2%). Імпортувала: рибу і ракоподібні (76,4%), каву, чай, прянощі (20,7%).
Що ж стосується інвестиційної діяльності, то у квітні 2017 року у селі Заруддя Зборівського району утворено спільне українсько-в’єтнамське підприємство ТОВ «ОРІЕНТ ІНВЕСТМЕНТ», що спеціалізується на переробці пластику та виробництві пластикових труб.