Побачив світ альбом сучасної фронтової пісні #ПісніВійни. Компакт-диск об’єднав 15 композицій, написаних воїнами АТО під впливом пережитого на війні на сході України. Усі ці пісні в рамках соціально-мистецького проекту #ПісніВійни були записані на професійній студії в унікальних дуетах бійців-авторів та відомих українських артистів.
Перші 1000 примірників диску учасники проекту – доброволець і бард Олекса Бик та лідер гурту «Тінь Сонця» Сергій Василюк – передали у Києві представникам Генерального штабу Збройних Сил України. І вже до Дня Захисника України, до 14 жовтня, #ПісніВійни потраплять у сотні військових частин передовсім на сході країни, а також на передову.
Соціально-мистецький проект #ПісніВійни – волонтерська ініціатива. Її автор та координатор – журналіст та промоменеджер артистів Галина Гузьо. Проект тривав у Львові півтора року: від ідеї – до виходу альбому. CD вийшов під лейблом компанії «Наш формат». Тираж – 5000 примірників.
Бійці-учасники проекту: Олександр Рожко, Зиновій Медюх, Богдан Ковальчин, Тарас Гривул, Максим Перев’язко, Андрій Шевчук, Петро Комендат, Сергій Тітаренко, Станіслав Паплінський, Ірина Красота, Ігор Шолтис, Олекса Бик, Роман Семисал, Дар’я Зубенко.
Аби надати пісням, які створили бійці, а також важливим темам, які у них порушені, максимального суспільного резонансу під час запису композицій для компакт-диску #ПісніВійни були створені унікальні дуети – воїнів-виконавців з відомими українськими артистами. У проекті взяли участь вокальна формація «Піккардійська Терція», співак та композитор Павло Табаков, лідер гурту «Антитіла» Тарас Тополя, Фома із групи «Мандри», Арсен Мірзоян, співачки Ірина Доля, Оксана Муха та Аничка Чеберенчик, а також фронтмен гурту Kozak System Іван Леньо, Віктор Винник із групи «Мері», співак Тарас Гаврик, сестри Тельнюк, лідер гурту «Тінь Сонця» Сергій Василюк, співачка Анастасія Приходько, лідер гурту Ot Vinta Юрій Журавель, бард-волонтер Христина Панасюк.
“У нас немає випадкових людей: усі, хто виконує #ПісніВійни, зробили і роблять для України чимало, — розповідає ініціатор та координатор проекту, львів’янка Галина Гузьо. — За кожним синглом — історія конкретного Героя, який знаходить у собі сили не здаватися. І це попри те, що багато повернулися з війни з пораненням, дехто — з дуже складним, як–от військовий льотчик Сергій Тітаренко, який тепер пересувається в інвалідному візку. Він служив у 16–й бригаді армійської авіації Збройних сил України. Його вертоліт збила під Слов’янськом ракета бойовиків у червні 2014–го. Палаючий гвинтокрил упав з висоти ста метрів… Сергій Тітаренко і його побратим дивом вижили, але отримали дуже важкі травми. Боєць переніс складні операції на хребті — в Україні та за кордоном. Він заспівав у дуеті з Аничкою Чеберенчик, яка живе в Америці і дала за океаном уже десятки благодійних концертів, на яких зібрала на реабілітацію українських воїнів понад 130 тисяч доларів. До речі, серед бійців, яким вона допомогла, — і Сергій Тітаренко. Зараз він здобув спеціальність військового психолога, допомагатиме хлопцям після війни реабілітовуватися. А Станіслав Паплінський, який у проекті заспівав з Іваном Леньо, — кіборг, котрий пробув у полоні терористів 197 днів. Десантник Богдан Ковальчин виконав дві пісні: «Бог біля тебе» в дуеті з Арсеном Мірзояном і «На Схід» із Віктором Винником із групи «Мері».
“Дуже хочу, щоб частина тиражу потрапила в школи Східної України, ближче до лінії фронту, з культурною та просвітницькою метою, — зазначає Галина Гузьо. — Кожен на своєму місці має робити все можливе, щоб допомогти нашим захисникам. Не можеш узяти до рук автомат — зроби щось інше. Мені дуже шкода, що щоденні новини з фронту перетворилися на рутину, ніхто вже не звертає на це уваги, а втрати є майже щодня. Наш проект нагадує через музичні композиції: війна не закінчилася. Ось Зиновій Медюх каже, що, пройшовши АТО, він узявся за іншу зброю і тепер влучає у голови та серця своїми піснями. Коли спілкуєшся з людиною, яка бачила смерть, зуміла вижити і повернутися, починаєш більше цінувати життя і все, що маєш. Усі ці пісні мені дорогі, бо простими словами там сказані важливі речі. Головне — щоб наші диски потрапили до людей, а не залежувалися в шухляді стола якогось чиновника. Це наш музичний фронт. Тому на дисках ми залишили постскриптум: «З вірою у Перемогу!»
«В той день, коли закінчиться війна
І хлопці змучені повернуться додому,
Впаде на землю мамина сльоза
За тими, хто не вернеться ніколи…»
(Олександр Рожко).
Сторінка проекту #ПісніВійни у Facebook: https://www.facebook.com/pisni
Канал проекту #ПісніВійни в YouTube: https://www.youtube.com/
Soundcloud: https://soundcloud.com/user-