Перефразовуючи відому приказку “Очі – дзеркало душі”, можна сказати, що шкіра обличчя – це дзеркало здоров’я людини. Шкіра є не тільки атрибутом краси, а й дуже важливим органом твого організму. Вона захищає його від бактерій, виводить шлаки, а також здійснює функцію дихання тіла. На здоров’я та красу шкіри впливає багато факторів. До них належать, зокрема, і нормальна робота внутрішніх органів, і раціональне харчування (менше вуглеводів, цукру, тістечок та алкоголю, більше свіжих фруктів, овочів та достатня кількість води), і здоровий сон та душевний спокій. Крім того, зовнішні чинники: мороз, вітер, ультрафіолетове випромінювання сонця, забруднені повітря та вода – відіграють не останню роль у тому, як почувається твоя шкіра. Через брак кисню та постійну атаку бактерій і токсинів, вона втрачає пружність, гарний колір та блиск, з’являються різноманітні алергійні прояви, шкіра швидко старіє.
Тобі поки що зарано перейматися проблемою боротьби зі зморшками й застосовувати дорогі омолоджувальні креми чи піддавати обличчя складним процедурам у косметичних кабінетах. Однак ти не повинна сидіти, склавши руки, в очікуванні, що шкіра сама про себе піклуватиметься. Твоє завдання – допомогти їй якогомога довше зберігати свій потенціал здоров’я та краси. Ти зможеш його успішно вирішити, якщо керуватимешся основними правилами догляду.
Правило 1. Процес догляду за шкірою передбачає виконання трьох основних завдань: очищення, пом’якшення, захист від впливу зовнішнього середовища.
Правило 2. Алгоритм догляду за шкірою складається з наступних етапів: очищення, тонізування, зволоження, живлення.
Встану раненько, вмиюсь гарненько…
Перший крок до гарної, доглянутої шкіри – її щоденне ретельне очищення. Воно вкрай необхідне для будь-якого типу шкіри і в будь-якому віці. Причому, робити це треба двічі на день: вранці та ввечері. Ввечері – зрозуміло чому, – щоб звільнитись від макіяжу та пилюки, що осіла на твоїй шкірі за цілий день прогулянок на “свіжому” повітрі. Зранку ж комусь може здатися, що вмиватися немає потреби. Але це, як переконують фахівці, є фатальною помилкою. Після “трудової” ночі, коли процес метаболізму клітин шкіри проходить найбільш активно, обов’язково треба змити шкідливі продукти клітинного обміну, тобто шлаки. Бо інакше шкіра “задихатиметься” від власних токсинів, і використання “суперефективних” кремів, у кращому випадку, не принесе жодної користі.
Найпоширеніший спосіб очищення шкіри – вмивання водою. Вода – доступний і, разом із тим, корисний
засіб омолодження та очищення шкіри. Подразнюючи нервові закінчення шкіри, вона посилює обмінні процеси і добре тонізує шкірний покрив. Проте часте вмивання з використанням води з водогону та звичайного туалетного мила пересушує шкіру, сприяє її лущенню, іншии алергічним реакціям. Щоб водні процедури пішли тобі тільки на користь, краще використовуй питну або талу воду (заморозь звичайну воду в морозильній камері, а потім дай їй розтанути) та крем-мило, що має нейтральний стосовно шкіри pH. Крім того, режим вмивання підбирай залежно від типу шкіри та пори року.
Джерело: tobi.in.ua