Тренінг, спрямований на підвищення професійної майстерності консультантів програми «Рівний-Рівному», організували поліцейські психологи Тернопільщини.
«Рівний-Рівному» — це сфера первинної ментальної взаємодопомоги працівників поліції, які можуть опинитися, чи вже мають певні складні періоди у професійному чи побутовому житті. Ця програма передбачає соціально-психологічну підтримку працівників поліції колегами, які працюють у тому ж колективі.
Сьогодні у підрозділах поліції області працює 32 консультанти програми, усі вони систематично проходять відповідні тренінги та підвищують свою кваліфікацію.
«Поліцейські-консультанти – це помічники керівників підрозділів, працівників кадрового забезпечення, психологічної служби, які володіють знаннями, як не допустити негативних психологічних станів серед поліцейських та емоційного вигорання. Вони відчувають і бачать проблеми і настрій кожного, відповідно зможуть своєчасно відреагувати та підтримати товариша у складний період його життя», – зазначив начальник сектору психологічного забезпечення УКЗ ГУНП в Тернопільській області Михайло Козюк.
Готуючи поліцейських-консультантів, психологи ознайомили їх з основними сучасними техніками стабілізації психоемоційного стану й подолання гострих стресових ситуацій. Координатор проекту, психологиня Алла Корната впевнена, що озброївшись новими психологічними знаннями, консультанти матимуть змогу здійснювати первинне втручання у різноманітні проблеми колег на ранніх етапах їх виникнення і попереджати появу конфліктів та підтримувати психологічне здоров’я для успішного подолання стресових подій, з якими працівники поліції стикаються під час несення служби.
За словами психологів, такої підтримки потребують поліцейські, які мають статус ВПО та несуть службу, сім’ї співробітників, які на даний момент перебувають у довготривалих відрядженнях, а також ті, хто повернувся з ротацій та брав участь у відсічі та стримуванні збройної агресії, забезпечував безпеку на деокупованих територіях.
Комплекс тренінгових занять систематично проводиться в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я – «Ти як?» та спрямований на формування психологічної надійності персоналу, своєчасну профілактику негативних наслідків психологічних криз, ознак професійного вигорання, проявів асоціальної, залежної, саморуйнівної поведінки поліцейських.