У четвер, 26 травня, кафедра загального мовознавства та слов’янських мов провела науковий семінар про мовне врегулювання назв вулиць міста Тернополя.
Сьогодні наша країна обрала впевнений курс на деросіянізацію назв своїх міст, містечок та сіл, заміну назв вулиць, парків, скверів, інфраструктурних об’єктів. Правильно розставлені акценти допоможуть не забути тих, хто мають бути для нас прикладом, та позбутися викривленої реальності, яку нам багато років нав’язували за часів СРСР.
Створені на місцях комісії займаються перейменуванням, пропонуючи назви вулиць, які будуть актуальними для того чи іншого населеного пункту, вшановуватимуть пам’ять діячів культури, науки, мистецтва, історичних осіб, які походять з цього регіону або мають до нього причетність. Важливою складовою цього питання є мовне врегулювання назв просторових об’єктів, чим і займаються філологи, зокрема у Тернополі – викладачі кафедри загального мовознавства та слов’янських мов. При кафедрі діє Західноукраїнський ономастичний центр імені Василя Сімовича, який координує науково-дослідну роботу в галузі української ономастики.
На науковому семінарі, присвяченому питанням перейменування, обговорили та ухвалили, яким чином будуть врегульовані назви вулиць Тернополя в офіційних документах та на вказівниках. Результати спільних напрацювань вже передали у міську раду.
Аспірантка кафедри загального мовознавства
і слов’янських мов
Уляна Ленько