Актуальною темою сьогодення в українському суспільстві залишається легальна зайнятість та наслідки, які має неофіційне працевлаштування для майбутнього пенсійного забезпечення особи. Працівники відділів обслуговування громадян (сервісних центрів) Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області систематично проводять флешмоб-акції з метою доведення до населення Тернопільщини ризиків нелегальної зайнятості. В черговий раз такі заходи проведено для жителів селища міського типу Підволочиськ, міст Бучач, Заліщики, Ланівці, Монастириська, Чортків та Шумськ.

Під час флешмоб-акцій фахівці Фонду ознайомили громадян з умовами призначення пенсії, розповіли про важливість офіційного працевлаштування та ризики отримання заробітної плати в «конвертах».

— Однією з головних умов набуття права на пенсію є страховий стаж особи, а його зарахування відбувається у випадку сплати роботодавцем страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування у розмірі не меншому, як з мінімальної заробітної плати,— наголосили працівники Головного управління. — З 01 січня 2022 року, для призначення пенсії за віком, особі необхідно мати 29 років страхового стажу, тобто у порівнянні з минулим роком, дана вимога зросла на 1 календарний рік. Зростання кількості років страхового стажу необхідного для набуття права на пенсію, зростатиме до 2028 року до 35 років (стаття 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»).
Разом з тим, фахівці сервісних центрів наголосили присутнім, що кожна застрахована особа також може отримати потрібну інформацію через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України. Наприклад, громадяни можуть перевірити дані щодо сплати страхових внесків роботодавцем; відомості з електронної трудової книжки; замовити довідку з Реєстру застрахованих осіб; отримати виписки з системи персоніфікованого обліку (для застрахованих осіб) та про стан розрахунків з Пенсійним фондом (для страхувальників) тощо.

Проведення таких флешмоб-акцій дає можливість переконати громадян у необхідності самостійного вирішення проблеми отримання заробітної плати в «конвертах» та спонукає їх уникати неофіційного працевлаштування.