У період з 2 по 8 грудня на базі аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України у Тернопільській області проводились навчання із залученням радіаційно-хімічного відділення та групи рятувальних робіт аварійно-рятувальної частини АРЗ СП Головного управління. Учасники вдосконалювали знання та практичні навички ідентифікації невідомої хімічної речовини, ліквідації витоку небезпечної хімічної речовини та ліквідації витоку паливно-мастильних матеріалів.

Навчання відбувались на трьох робочих майданчиках.
На першому проводився ряд операційних процедур з ідентифікації невідомої хімічної речовини за допомогою хімічного ідентифікатора Haz Mat Elite.
На другому особовий склад відпрацював проведення розвідки, організацію заходів безпеки, підготовчі процедури з розгортанням кабіни для проведення спеціальної обробки особового складу, підготовки відповідного обладнання, ліквідація витоку методом перекачування у спеціальну герметичну ємність, спеціальна обробка особового складу та обладнання.
На третьому відпрацьовувалась ідентифікація невідомої хімічної речовини за допомогою газоаналізатора ДОЗОР-5С, розгортання схеми для перекачування паливно-мастильних матеріалів, очищення та знежирення проїзної частини від залишків розливу паливно-мастильних матеріалів за допомогою спеціальних сорбентів.

Підводячи підсумки, керівник навчань, начальник відділу інженерно-технічних заходів управління організації заходів цивільного захисту Головного управління Станіслав Ганич, подякував особовому складу, що брав участь, вказав на недоліки, що мали місце та відзначив основні аспекти, на які, передусім, слід звертати увагу. Також він наголосив на забезпечення максимальної безпеки людей під час роботи з хімічно-небезпечними речовини та підкреслив, що такі навчання будуть проводитись й надалі.