Кілька днів тому зафіксовані перші масові випадки нового штаму коронавірусу «омікрон» на африканському континенті у ПАР, Ботсвані. Новий штам, на думку науковців, здатний швидше поширюватися. Випадки інфікування вже виявили в Ізраїлі, Франції, Великій Британії, Канаді, Нідерландах, Німеччині, Бельгії, – пише «TeNews».
Країни світу вже вводять обмеження для уникнення швидкого розповсюдження вірусу. Зокрема, Велика Британія повернула вимогу здачі ПЛР-тесту при в’їзді до країни. Також подорожуючі зобов’язані йти на карантин до отримання результату тесту. Ізраїль на два тижні закрив кордони для іноземців. Більшість країн Європи ввела обмеження на подорожі з країн Африки.
Між тим, Всесвітня організація охорони здоров’я закликала не вводити жорстких обмежень, за умови дотримання протиепідемічних заходів. Лікарі з Південно-Африканської республіки зазначають, що новий штам коронавірусу уражує переважно молодих людей до 40 років. Спостерігається перебіг недуги у легкій формі, насамперед, у тих, хто пройшов курс вакцинації. Також, за попередніми даними, у хворих не зникає нюх та не знижується рівень кисню у крові.
В Україні поки складна ситуація
За даними сайту «Worldometers» Україна залишається другою після Росії за добовою смертністю від коронавірусу. Більшість летальних випадків припадає на невакцинованих осіб. В середньому щодня в Україні помирає близько 400 пацієнтів, які не змогли подолати хворобу.
У Міністерстві охорони здоров’я України заявляють, що завдяки вжитим заходам в країні має покращитися епідемічна ситуація вже до кінця грудня. За словами головного санітарного лікаря Ігоря Кузіна, Україна пройшла пік хвилі пандемії у середині листопада, і очікується спад захворюваності. Водночас Київська школа економіки попередила про загрозу наступного спалаху COVID-19 вже в січні. Єдиним способом уникнення важкого перебігу хвороби на сьогодні вважають вчасну вакцинацію.
У Тернополі ситуація краща
Тернопіль – один із небагатьох обласних центрів, якому вдалося уникнути найгіршого сценарію завдяки вчасно вжитим заходам з боку місцевої влади. Зокрема, наше місто, восени залишалося у «жовтій» зоні епіднебезпеки тоді, як більшість сусідів пішли у «червону» та змушені були вводити жорсткі обмеження.
Завдяки вчасним рішенням міського голови Сергій Надала та міської влади, у 2020 році закуплено три кисневі станції на загальну суму 7 млн грн. Тож Тернопіль забезпечений постачанням свого власного медичного кисню і незалежний від можливих зовнішніх перебоїв, які спостерігалися у деяких областях України і навіть у Києві.
Тернопільські лікарні повністю забезпечені медикаментами і всім необхідним
У місті – один з найвищих показників вакцинації населення від коронавірусу, порівняно з рештою України. Вакцинацію пройшли понад 90 % працівників медичної сфери, освіти та комунальних підприємств, що обслуговують населення.
Злагоджено працює система центрів масової вакцинації. Забезпечено можливість онлайн-запису. Зробити це можна на офіційному сайті КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» https://www.medical.te.ua. Наявна достатня кількість вакцин усіх виробників.
Міський голова Тернополя Сергій Надал неодноразово висловлював подяку усім тернополянам за розуміння і дотримання заходів безпеки, що на його думку є головним інструментом протидії пандемії.
Також Сергій Надал, зважаючи на покращення епідситуації, звернувся до уряду з проханням пом’якшити умови для роботи громадського транспорту і дозволити допускати більше пасажирів, зокрема на стоячих місцях.