UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення в Україні та представники Тернопільської міської ради відкрили кімнату кризового реагування для осіб, які постраждали від домашнього насильства. Кризову кімнату було відкрито в рамках проєкту “Трамплін до рівності”, який реалізує Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні (UNFPA) за фінансової підтримки Швеції та за сприяння Офісу Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.
Кризова кімната одночасно може приймати до шести постраждалих. Тут жінкам та дітям гарантується безпека, надається цілодобова підтримка фахівців і допомога у пошуку альтернативного постійного житла. У кімнаті кризового реагування можна отримати прихисток на період від 10 до 20 днів, надалі персонал кімнати перенаправить їх до інших надавачів послуг у сфері домашнього насильства: соціальних служб, медичних та юридичних установ.
“Відкриття кризової кімнати у Тернополі зміцнить систему протидії та запобігання гендерно зумовленому та домашньому насильству, яку активно розбудовує місто. Ми бачимо, як місто реагує на випадки насильства, та підтримуємо зусилля громади у напрямку протидії гендерно зумовленому насильству”, – заявив Хайме Надаль, голова
Кризові кімнати відповідають всім санітарно-гігієнічним нормам, мають кухню та все необхідне для тимчасового проживання, а також пристосовані для перебування осіб з інвалідністю.
Місцезнаходження кризових кімнат не розголошується з метою безпеки. Щоб потрапити до них, постраждалим від насильства необхідно звернутися до поліції або соціальних служб.
“Для міста є надзвичайно важливим, щоб постраждалі громадяни отримували належну психологічну, медичну та соціальну допомогу, а також, при потребі, мали надійне місце для безпечного тимчасового прихистку від кривдників. Вдячний нашим партнерам за підтримку та супровід проєкту та спільне успішне відкриття кризової кімнати”,- зазначив Сергій Надал, міський голова Тернополя.
Гості урочистого відкриття взяли участь у обговоренні основних напрямків роботи новоствореної спеціалізованої служби для постраждалих та шляхів підвищення ефективності співпраці всіх суб’єктів на місцевому рівні щодо надання якісних послуг у сфері з протидії та запобігання домашньому та гендерно зумовленому насильству.