Служба зайнятості Тернопільщини надає ряд послуг з професійного навчання дорослого населення. За 8 місяців 2021 року 1567 безробітних проходили професійне навчання або підвищували свою кваліфікацію за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Завершили навчання 1486 осіб, з них 98% вже працевлаштовано.

Також, 19 особам видано ваучери на оплату навчання у закладах освіти України.
5 краян підтвердили результати неформального навчання за професією кухар», – розповів директор Тернопільського обласного центру зайнятості Василь Олещук.
Сьогодні стажер, завтра – кваліфікований працівник
Для задоволення потреб 352 роботодавців області у висококваліфікованих кадрах, швидкої адаптації безробітних до умов конкретного виробництва цьогоріч 477 краян стажувалися на конкретних робочих місцях (серед них 2 учасники АТО, 15 осіб з інвалідністю) за 128 професіями та спеціальностями. Найбільше підвищували кваліфікацію трактористи-машиністи с/г виробництва, продавці, водії, кухарі, слюсарі, кравці, медсестри, менеджери.
Тернополяни можуть навчатися у сучасних ЦПТО ДСЗУ
На сьогодні в системі державної служби зайнятості України діють 11 центрів професійно-технічної освіти, де жителі Тернопільщини можуть здобути фах та підвищити кваліфікацію за 345 напрямками та професіями сфер будівництва, послуг, промисловості, ІТ-технологій, сільського господарства, транспорту і зв’язку, народних промислів тощо. Це спеціалізовані заклади освіти європейського рівня для навчання дорослого населення, які здійснюють курсове та індивідуальне навчання, у тому числі дистанційно; мають потужну сучасну матеріально-технічну базу з найновішим обладнанням і технікою, у тому числі закордонного виробництва. У разі потреби, є місця для комфортного проживання на час навчання.
Так, у січні-серпні 2021 року в Рівненському, Львівському, Івано-Франківському, Одеському, Полтавському, Херсонському ЦПТО пройшли навчання 896 краян, з яких 3 – демобілізовані учасники АТО та 22 особи з інвалідністю.
У зв’язку із карантинними заходами понад 300 безробітних навчалися онлайн з проходженням практики на місцевих підприємствах. Вони здобували професії: робітник зеленого будівництва, плодоовочівник, тракторист-машиніст с/г виробництва, кухар, рибовод, електрогазозварник, продавець продтоварів, швачка; проходили курси з дотримання вимог виробничої санітарії, гігієни та охорони праці на підприємствах, у тому числі в умовах карантину, вивчали новітні види автотранспортних засобів та тракторів.
893 особи – завершили навчання, з них 95,1% працевлаштовані.