Осіння пора – час господарювання на городах, подвір’ях та прибудинкових територіях. Часто таке прибирання завершується спалюванням залишків сухої трави, листя та різного сміття. У такому випадку добрі наміри при наведенні чистоти і порядку можуть мати згубні наслідки для довкілля і завдавати шкоди здоров’ю людей.
Лише протягом останніх трьох днів працівники муніципальної варти Чортківської міської ради склали 29 адміністративних протоколів та 157 приписів паліям сухостою.
«Згідно з згідно п.8, ч. 2.4, розділу 2 «Правил благоустрою м. Чорткова» громадянам забороняється спалювати суху природну рослинність або її залишки. Це – пряме порушення природоохоронного законодавства, що може завершитись накладанням штрафу як на фізичних (від 340 до 1360 грн), так і на юридичних осіб (від 850 до 1700 грн).
Окрім того, якщо паління сухостою стала причиною пожежі, то винуватець нестиме кримінальну відповідальність», – розповів начальник муніципальної варти Назар Пиптик.
Варто зазначити, що дим від спаленої рослинності складається з дрібних часточок, які містять компоненти-забруднювачі. При потраплянні в органи дихання, ці мікроскопічні часточки можуть досягти найглибших ділянок легень і залишатися там місяцями і навіть роками, спричинюючи респіраторні захворювання. У більшості випадків листя не горить, а просто тліє, чим сприяє вивільненню великої кількості вуглеводнів.