Соціологічна група «Рейтинг» оприлюднила результати опитування тернополян на предмет їх соціально-політичних настроїв. Очевидно, що такі дані будуть певним орієнтиром для політичних партій та окремих політиків для наступної виборчої кампанії до місцевих органів влади, яка розпочнеться вже наприкінці серпня. (А точніше, за 60 днів до дня голосування 25 жовтня 2020 року.)
Результати опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» 23 липня 2020 року серед мешканців Тернополя, продемонстрували, що жителі міста значно краще оцінюють місцевий стан справ, аніж загальну ситуацію в країні.
Так, лише 21% вважають, що країна рухається у правильному напрямку, 70% – у неправильному.
Натомість 67% мешканців міста вважають, що справи у місті ідуть правильно, лише 25% – протилежної думки. У порівнянні із минулим роком оцінки щодо загальнодержавної ситуації погіршилися, щодо місцевої – покращилися.
В оцінці роботи представників місцевої влади настрої тернополян наступні:
78% позитивно оцінюють діяльність мера Тернополя С.Надала, 20% – негативно. Майже 40% не змогли оцінити роботу голови Тернопільської облдержадміністрації В.Труша, стільки ж оцінили його роботу негативно. 21% – дали позитивні відгуки.
Ставлення до місцевих політиків характеризують такі показники.
Серед місцевих політиків найкраще містяни ставляться до С.Надала: 78% – позитивно, 19% – негативно.
До С.Барни позитивно ставляться 40%, негативно – 41%, не знають його – 14%.
До М.Ратушняка позитивно ставляться 33%, негативно – 17%, не знають його – 44%.
До Р.Заставного позитивно ставляться 29%, негативно – 54%, не знають його – 13%.
До В.Гевка позитивно ставляться 20%, негативно – 17%, не знають його – 59%.
До В.Овчарука позитивно ставляться 19%, негативно – 15%, не знають його – 64%.
До В.Бліхара позитивно ставляться 18%, негативно – 18%, не знають його – 59%.
Інших політиків не знають більше 70% опитаних.
Рейтинг політичних партій.
У рейтингу політичних сил на виборах до Тернопільської міської ради лідерами є партії «Свобода», яку підтримують 22,3% тих, хто визначився і має намір прийти на вибори, та партія «Європейська солідарність», за яку голосують 20,7% таких опитаних. Партію «Слуга народу» підтримують 13,9%, партію «Батьківщина» – 7,3%, партію «Голос» – 7,0%, Українську галицьку партію – 5,2%, партію «Сила людей» – 4,3%, партію «Громадянська позиція» – 3,7%, партію «Самопоміч» – 3,3%. Рейтинг інших політичних сил – нижче 3%. Тих, хто не визначився, – близько 12%.
Рейтинг потенційних кандидатів на посаду міського голови.
Серед кандидатів на мера лідером у рейтингу є Сергій Надал, якого готові підтримати 66,3% тих, хто визначився і має намір взяти участь у виборах. Рейтинг інших кандидатів – значно нижчий.
Так, 6,5% могли б підтримати В.Гевка, 5,9% – В.Овчарука, 4,5% – М.Ратушняка, 4,4% – М.Черкашина, 3,4% – за В.Бліхара, 3,1% – І.Турського, 1,1% – за О.Станька, 0,9% – за А.Любецького. Тих, хто не визначився, – близько 9%.
Прогноз результатів другого туру виборів на посаду міського голови.
Моделювання другого туру мерських виборів показало, що за умови виходу до нього С.Надала та інших потенційних кандидатів, діючий мер отримав би перемогу. У парі з В.Гевком з результатом – 74% проти 12%, у парі з В.Бліхарем – 75% проти 12%, у парі з В.Овчаруком – 73% проти 13%. Близько 15% опитаних ще не визначилися з вибором або ж не хочуть брати участь у голосуванні у зазначених комбінаціях другого туру мерських виборів.
Всього було опитано 800 мешканців Тернополя віком від 18 років і старші Метод опитування – телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів.
Дата проведення опитування: 23 липня 2020 р.