Через закриття базарів фермери змушені викидати овочі та фрукти. Продукція псується, бо її не можуть реалізувати.
В Україні 80% усієї плодоовочевої продукції збувають через базари. На супермаркети припадає не більше 20%. Притому більша частина – це імпортні овочі та фрукти. Дрібні фермери не завжди можуть відповідати стандартам пакування, безпеки та якості. Крім того, мережі працюють із відтермінуванням платежів до 90 днів, а фермеру гроші потрібні вже, передає “Економічна правда“.
Через запроваджений карантин працюють тільки великі гуртові базари. Ті, які торгують уроздріб, закрили. Тому дрібні фермери терплять збитки через зменшення попиту на свою продукцію та як результат псування врожаю.
Проблема реалізувати партії ранньої капусти, редису, тепличного огірка, зелені, салатів і тепличної суниці садової. Морква, картопля, пекінська капуста, буряк торішнього врожаю також залишаються нерозпроданими.
Українці переважно купують продукти з великим терміном зберігання. Доходи людей різко впали, і вони віддають перевагу найнеобхіднішому.
Крім того, до карантину багато дрібних і середніх фермерів були орієнтовані на гуртового покупця. Тепер же закупівельників немає. Адже базари закрито, ресторани й кафе теж. Фермери намагаються продати продукцію онлайн.