В Україні закон про ринок сільгоспземлі незабаром може стати реальністю. Цей закон відкладали майже 20 років, але тепер Кабмін готує законопроект, який допоможе втілити це в реальність.
Про це повідомляє інформаційний портал “Сегодня”.
Закон про ринок сільгоспземлі вступити в силу 1 жовтня 2020 року. Що з його прийняттям зміниться в економіці країни і як це вплине на звичайних громадян, які володіють паями.
Головне про закон
Тепер сільгоспземлю можуть купити всі громадяни України, варто зазначити, що продаж землі іноземним особам здійснюватися не буде. Але іноземці все таки зможуть заволодіти землею, якщо вони отримають її у спадок. Але варто відзначити, що довго в їх володінні вона бути не зможе. Так як вони зобов’язані продати її протягом року громадянам України. Але також варто зазначити, що жодних санкцій за невиконання цього пункту не передбачено.
Також і для громадян України передбачено деякі обмеження. Якщо ви хочете придбати сільгоспземлю, то ви зможете її отримати не більше 200 тис. га в одні руки.
Цей законопроект підтримує український економіст Олександр Охріменко. Він зазначає, що саме продаж сільгоспземлі зможе значно підвищити економіку України, що призведе до зростання заробітних плат.
“Ризиків у відкритті ринку землі немає: земельний кадастр створений, громадянам інших країн вже законодавчо заборонено продавати сільгоспугіддя. Зате почнеться стрімке зростання економіки, зарплати українських селян наблизяться до європейських”, – розповів експерт.
Але у свою чергу голова Союзу українського селянства Іван Томич зазначив, що самого закону для продажу землі недостатньо. Спочатку необхідно провести інвентаризацію землі та розмежувати її з державною власністю.