Сьогодні, 25 вересня, за участі відомих українських письменників та поетів, в Українському Домі «Перемога» відбулося урочисте відкриття триденного фестивалю «Бібліофест: Бібліотеки – громаді. Відкритий простір». З початком традиційного щорічного фестивалю привітав організаторів, учасників та гостей літературного свята міський голова Тернополя Сергій Надал.
«Мені дуже приємно, що цей унікальний фестиваль для бібліотечних систем в Україні «Бібліофест» уже дев’ятий рік поспіль проводиться в Тернополі, тішить літературних гурманів міста і гостей з інших регіонів новими літературними шедеврами та відкриває по-новому старі твори, – наголосив Сергій Надал. – «Бібліофест» – це також хороший привід в черговий раз згадати про українські бібліотеки, їх значення для інтелектуального розвитку української нації. Адже українці – це народ, який читає, який поважає та любить читати книги. Недарма ще у часи Давньої Русі у «Повісті минулих літ» писали: «Книга – бездонна глибина, ми ними в печалі втішаємось, вони – узда для тіла і душі. Мудрість – велика»”
Міський голова додав, що підтримка і розвиток бібліотечної мережі у місті було і надалі буде важливим завданням Тернопільської міської ради.
Під час урочистого відкриття фестивалю відбулася презентація нової колекції Артбуків «Тернопіль – місто кінофестів», літературний батл за участю тернопільських письменників, дефіле українського одягу, презентація колекції флористичних еко-костюмів та виступ «Пісочна анімація». А особливістю цьогорічного відкриття «Бібліофесту» стало встановлення рекорду Тернополя «Найбільша колекція мистецьких Артбуків».
Зокрема, представниками реєстру рекордів Тернополя зафіксовано 69 мистецьких Артбуків, аналогів яких немає в Україні. До слова, ця колекція Артбуків є не лише найбільшою в Тернополі, а й в Україні. І для того, аби зафіксувати та встановити рекорд України, уже завтра до Тернополя прибудуть представники Національного реєстру рекордів.
Як розповіла директорка КУ «Тернопільська міська централізована бібліотечна система» Світлана Козелко, над створенням цієї унікальної колекції працювало 12 тернопільських міських бібліотек впродовж дев’яти років.