Археологи на Тернопільщині розкопали кургани та знайшли зразки культури часів XV ст. до н.е., тобто бронзової доби, та давньоруські поховання XIII ст. За словами директора Тернопільського обласного центру охорони та наукових досліджень пам’яток культурної спадщини та кандидата історичних наук Марини Ягодинської, розкопки тривали на околиці села Кордишів Шумського району.
Почали розкопки ще у 2010 році, повідомляє Укрінформ.
— У розкопаному давньому кургані, вік якого щонайменше 4 тис. років, ми виявили 14 поховань. Цього разу під час розкопок багатошарового могильника було знайдено артефакти кількох історичних періодів — комарівської культури та княжої доби”, – заявила вона. “Зокрема, було виявлено групове поховання п’ятьох осіб періоду бронзової доби, – зазначила Ягодинська.
Також, за її словами, біля людських решток археологи знайшли бронзові браслети, шийну гривну (прикраса – ред.,), скроневі кільця, намисто із кварцу. Крім цього, під час експедиції знайдено кілька дитячих поховань часів давньоруської культури XIII ст. і три мідні підвіски з дроту.
На додачу, археологи виявили курган давньоруського часу з ритуальним ровом для тризни (поминок), у центрі якого перебували, за версією Ягодинської, останки дитини знатного роду.
Поховання унікальне тим, що впродовж останнього століття археологи на території нинішньої Тернопільщини такого ще не знаходили.
Планується передати знайдені артефакти до Шумського краєзнавчого музею, а фрагменти людських останків – експертам відділу біоархеології Інституту археології НАН України для подальшого вивчення.