Поліція Тернопільщини вкотре застерігає громадян від шахрайських схем, пов’язаних зі зламом облікових записів у соціальних мережах та месенджерах. Зловмисники, отримавши доступ до чужих акаунтів, розсилають повідомлення друзям, родичам та знайомим з проханням терміново позичити гроші.
Лише за останній час жертвами таких афер стали дві мешканки Кременецької громади. 42-річна жінка повідомила поліції, що отримала в одному з месенджерів повідомлення нібито від своєї подруги з проханням про фінансову допомогу. Не запідозривши нічого лихого, вона переказала на вказаний рахунок понад 8000 гривень. Згодом з’ясувалося, що акаунт подруги було зламано, а сама заявниця стала жертвою шахрайства.
Аналогічна схема спрацювала і щодо 37-річної жительки одного з сіл Кременецького району. Від імені її знайомої шахраї надіслали повідомлення з проханням позичити кошти. Довірлива жінка перерахувала на банківський рахунок зловмисників 16 000 гривень.
За обома фактами слідчі поліції відкрили кримінальні провадження за статтею 190 Кримінального кодексу України (шахрайство). Наразі правоохоронці вживають необхідних заходів для встановлення осіб, причетних до скоєння цих злочинів.
Поліція звертається до громадян з наполегливим проханням бути пильними та обережними. Якщо ви отримали подібне повідомлення з проханням про фінансову допомогу від знайомих у соціальних мережах чи месенджерах, не поспішайте переказувати кошти. Спершу обов’язково зв’яжіться з цією людиною іншим способом (зателефонуйте особисто або напишіть SMS) та переконайтеся, що вона дійсно потребує вашої допомоги. Пам’ятайте, що зайва обережність може вберегти ваші заощадження від шахраїв.