Легкий заробіток в інтернеті обернувся значними фінансовими втратами для 30-річної жительки Тернополя. Жінка стала жертвою шахрайської схеми, де за перегляд відео та проставлення вподобайок обіцяли реальні гроші.
Спочатку все виглядало цілком безпечно та навіть прибутково. За виконання простих завдань – перегляд контенту та лайки на різних платформах – тернополянка отримувала невеликі, але справжні гроші. Це швидко викликало її довіру до “роботодавців”.
Згодом зловмисники повідомили жінку про можливість переходу на “вищий рівень заробітку”, для чого необхідно було інвестувати власні кошти. Засліплена перспективою легкого та значного прибутку, потерпіла перерахувала на вказані банківські картки значну суму – 155 тисяч гривень.
Одразу після отримання грошей зв’язок із “представниками платформи” обірвався. Жінка зрозуміла, що стала жертвою обману та звернулася за допомогою до правоохоронців.
Слідчі Тернопільського районного управління поліції розпочали кримінальне провадження за статтею 190 Кримінального кодексу України (шахрайство). Наразі тривають активні оперативно-розшукові заходи, спрямовані на встановлення особи зловмисника.
Поліцейські вкотре наголошують на поширеності шахрайської схеми, яка базується на створенні довіри через невеликі перші виплати. Людям демонструють можливість “заробітку” на простих завданнях, а потім під різними приводами переконують інвестувати власні кошти, обіцяючи захмарні прибутки, які ніколи не настають.
Правоохоронці закликають громадян бути максимально обережними та критично ставитися до пропозицій легкого заробітку в інтернеті. Ніколи не перераховуйте кошти незнайомим особам та ретельно перевіряйте будь-яку інформацію, пов’язану з фінансовими операціями в мережі.
Якщо ви стали жертвою шахраїв, негайно телефонуйте на спецлінію 102. Для оперативного отримання допомоги від фахівців Департаменту кіберполіції Національної поліції України можна звернутися за номером 0 (800) 50-51-70.