Жителька Тернополя втратила 30 тисяч гривень, повіривши шахраям, які пропонували легкий заробіток в інтернеті. Про це повідомили в Тернопільському районному управлінні поліції.

Жінка звернулася до поліції та розповіла, що в месенджері отримала повідомлення від нібито перевіреного роботодавця, який пропонував швидкий та легкий заробіток в мережі. Зловмисник переконав жінку, що для початку роботи необхідно зробити попередній внесок у розмірі 30 000 гривень. Потерпіла перерахувала кошти на вказаний банківський рахунок, сподіваючись отримати доступ до робочої платформи. Проте після здійснення платежу зв’язок із «роботодавцем» обірвався і обіцяного прибутку вона так і не отримала.

Слідчі поліції відкрили кримінальне провадження за ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Тривають оперативно-розшукові заходи для встановлення особи афериста.

Правоохоронці вкотре застерігають громадян бути уважними та не довіряти сумнівним пропозиціям про заробіток в Інтернеті. Шахраї найчастіше діють однаково: пропонують привабливу вакансію, але під різними приводами вимагають передоплату. Зловмисники можуть запевняти, що гроші нібито потрібні для активації облікового запису, купівлі програмного забезпечення або навчальних матеріалів. Однак після отримання коштів аферисти просто зникають.

Аби не стати жертвою шахраїв, завжди перевіряйте інформацію про роботодавця: шукайте відгуки та офіційний сайт компанії. Не надсилайте передоплату за роботу! Не довіряйте пропозиціям про «гарантований дохід без зусиль» – це, як правило, пастка. Звертайте увагу на граматичні та стилістичні помилки у повідомленнях. Вкрадені гроші важко повернути, тому краще оберігати себе від шахраїв з самого початку.

У разі, якщо ви стали жертвою шахраїв, телефонуйте на спецлінію 102. Для оперативного надання допомоги від працівників Департаменту кіберполіції Національної поліції України звертайтесь за номером 0 (800) 50-51-70.