З початку року до Тернопільського районного управління поліції надійшло 2687 повідомлень про факти насильства, 1650 з яких підтвердились. Ця цифра свідчить про серйозність проблеми домашнього насильства в регіоні та необхідність активної протидії цьому явищу.
За словами начальниці сектору протидії домашньому насильству Галини Гуменюк, не всі повідомлення знаходять підтвердження, проте поліція зобов’язана реагувати на кожне звернення та проводити ретельну перевірку.
«Основне завдання працівників мобільної групи – оперативно реагувати на повідомлення про сімейне насильство, своєчасно приходити на допомогу потерпілим та зібрати доказову базу, аби кривдник не зміг уникнути покарання, а також надати правову консультацію потерпілій особі щодо її прав та соціальних послуг», – наголошує Галина Гуменюк.
Статистика вражає.
З початку року до мобільної групи поліції надійшло 2867 звернень про вчинення домашнього насильства.
27 повідомлень надійшло від дітей.
Складено 1165 адмінпротоколів за ст. 173-2 КУпАП (вчинення домашнього насильства, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування) та 104 протоколи за ст. 183 КУпАП (завідомо неправдивий виклик спеціальних служб).
Відомості за 32 фактами внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
123 дитини стали свідками, очевидцями або безпосередніми учасниками домашнього насильства.
Працівники мобільної групи, виїжджаючи на місце події, оцінюють ситуацію, опитують свідків та, враховуючи рівень ризиків, приймають рішення щодо винесення термінових заборонних приписів кривднику. З початку року винесено 771 такий припис, 260 осіб було зобов’язано залишити місце проживання потерпілих.
Поліція закликає тернополян не замовчувати факти домашнього насильства та у разі загрози телефонувати на лінію 102.