З початку 2024 року тернопільські поліцейські склали 1522 адмінпротоколи за завідомо неправдивий виклик спецслужб.
За таке правопорушення, згідно зі статтею 183 Кодексу України про адміністративні правопорушення, передбачено штраф від 850 до 3400 гривень.
Начальник відділу служби “102” УОАЗОР ГУНП в Тернопільській області Євгенія Іваськів зазначає, що щодня на лінію “102” надходить понад 500 повідомлень про різні події, кримінальні та адміністративні правопорушення. Поліцейські, рятувальники та медики реагують на всі звернення громадян та перевіряють їх. Проте, на жаль, часто люди повідомляють неправдиву інформацію.
Нещодавно адміністративний протокол за неправдивий виклик спецслужб (ст. 183 КУпАП) поліцейські склали на жителя Чорткова. Чоловік зателефонував на 102 та повідомив про викрадення свого автомобіля. Прибувши за вказаною адресою, слідчо-оперативна група виявила машину заявника в гаражі. Як з’ясувалося, напередодні чоловік сам її там залишив, але, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, про це забув.
Поспішаючи на повідомлення, яке згодом виявляється неправдивим, працівники екстрених служб витрачають час та зусилля, а в цей момент хтось може по-справжньому потребувати їхньої допомоги.
Поліцейські закликають громадян бути свідомими та не телефонувати на спецлінію 102 заради розваги чи з завідомо неправдивими повідомленнями.
Пам’ятайте: брехливий виклик може коштувати вам не лише грошей, але й життя комусь іншому!