5 квітня в рамках навчального збору зі студентами 6-го курсу медичного факультету, які завершують навчання за програмою підготовки офіцерів запасу було проведено практичне заняття з фахівцями вибухотехнічної служби Головного управління Національні поліції в Тернопільській області.
Метою цього заняття було ознайомлення студентів з тактико-технічною характеристикою мінно-вибухових пристроїв, які сьогодні широко використовуються російським агресором на території України та небезпеками, які виникають під час їх застосування. Протимінна діяльність є важливим компонентом інженерного забезпечення військ, основи якого повинні знати майбутні військові лікарі.
Працівники поліції продемонстрували зразки озброєння (протипіхотні, протитранспортні та протитанкові міни, снаряди, гранати, запали інші боєприпаси та вибухові пристрої), ознайомили зі способами їх застосування як в бойових умовах та і в ситуаціях, які виникають після воєнних дій на деокупованих територіях. Під час заняття студенти мали можливість не тільки послухати, але й детально оглянути безпечні зразки вибухових пристроїв.
Важливим елементом цього заняття було інформування про небезпеку виявлення вибухонебезпечних предметів та навчання діям для запобігання ризикам, пов’язаних з ними. На жаль, багато з таких небезпечних речей можна зустріти не тільки на територіях ведення бойових дій, наближених до них та де окупованих, але й по всій Україні. Таке інформування передбачає усвідомлення і виконання правил поведінки у разі виявлення вибухонебезпечних предметів, пропагування змін поведінки людей для запобігання можливих небезпек.
Проведення занять за участю практичних фахівців вибухотехнічної служби є вкрай важливим компонентом освітнього процесу в підготовці офіцерів запасу.