Тернопільські лікарі розповідають, що взимку люди частіше звертаються за допомогою через травмування на вулиці через ожеледицю.
Уберегтися від цього можна, якщо дотримуватися певних рекомендацій:
«Ожеледь – це шар щільного льоду, що з’являється на поверхні землі, на гілках дерев чи дротах та на інших предметах при намерзанні крапель переохолодженого дощу або мряки. Ожеледиця – лід на поверхні землі, що утворився після відлиги або дощу в результаті похолодання до мінусової температури, а також внаслідок замерзання мокрого снігу, дощу або мряки від зіткнення з сильно охолодженої поверхнею. Ожеледиця змушує бути уважними не лише водіїв, а й пішоходів – адже ризик травмування, коли під ногами слизько, є надто високим. Водіям варто пам’ятати, що під час ожеледиці на дорожньому покритті збільшується гальмівний шлях, тому необхідно вибирати безпечний швидкісний режим. Про це не повинні забувати й пішоходи.
Прості рекомендації, як уберегтися від травм у період ожеледиці
- Обов’язковим правилом є носіння відповідного взуття з протектором для кращого зчеплення з поверхнею землі. Фахівці також радять взуття з підошвою з мікропористої чи іншої м’якої основи та без великих каблуків.
- Літнім людям можна порекомендувати при ходьбі використовувати палиці або хоча б одну палицю для кращої стійкості.
- Прогулянки вагітних жінок в ожеледицю без супроводу також небезпечні для здоров’я. Також не варто без потреби виходити на вулицю, якщо ви захворіли або відчуваєте слабкість.
- Придбайте «льодоступи» та надягайте їх на підошви та каблуки вашого взуття. Або зробіть подібний захист власноруч: наклейте двосторонню липку стрічку на суху підошву і каблук (хрест-навхрест або східцем) і перед виходом натріть її піском;
- При ходьбі по слизькій поверхні руки повинні бути вільні для балансування. Краще не тримати їх в кишенях, а також не нести сумки в руках. Оптимальний варіант в такому випадку – носити рюкзаки.
- Обходьте металеві кришки люків, адже вони, як правило, покриті льодом. Крім того, вони можуть бути погано закріплені і перевертатися, що також дуже небезпечно.
- Тримайтеся якомога далі від будинків – ближче до середини тротуару. Взимку, особливо в містах, дуже небезпечними є бурульки, які намерзають на дахах будинків.
- Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та в ожеледицю.
Пам’ятайте, що за умов ожеледиці значно збільшується гальмівний шлях автотранспорту.
Також не забуваємо про правила пересування: не поспішати і, не робити великих кроків, оскільки так зменшується стійкість і збільшується ймовірність послизнутись.
Якщо ви впали й через деякий час відчули біль у голові, нудоту, біль в суглобах, помітили пухлини на м’яких тканинах – терміново зверніться до лікаря в травмпункт.
Виконуйте нескладні рекомендації ДУ “Тернопільський ОЦКПХ МОЗ”, до яких варто прислухатися кожному», – розповіли медики.