«Як стати успішним тележурналістом?» – тренінг для учасників медіашколи «В етері» провели випускниці спеціальності «Журналістика» ТНПУ Оксана Рогачук та Олена Кирилів. Журналістки-практики розповіли майбутнім студентам про особливості роботи на телебаченні та написання телевізійних сюжетів.

Вебінар відбувся на платформі Zoom, де учасники медіашколи щотижня мають можливість слухати цікаві лекції про журналістику. Модерувала зустріч кандидатка наук із соціальних комунікацій, викладачка кафедри журналістики ТНПУ Наталя Драган-Іванець.

Журналістка відділу ньюзрум на львівському телеканалі «НТА» Оксана Рогачук розповіла, як їй вдалося подолати шлях від журналістки на сайті до радіоведучої і тележурналістки. «Журналіст повинен бути творчим і наполегливим. І обов’язково володіти такими рисами, як стресостійкість і сміливість. Зйомки бувають дуже непередбачуваними. Пригадую, коли у Львові в шиномонтаж влучила ракета. Багато людей загинуло і коли приїхала наша знімальна група, рятувальники якраз виносили тіла. Власник шиномонтажу дивом вижив і весь час плакав. Мені теж важко було стримати сльози, але я взяла себе в руки і працювала», – розповіла Оксана Рогачук.

Аспірантка кафедри журналістики ТНПУ Олена Кирилів розповіла про свій п’ятнадцятирічний досвід роботи на регіональних і центральних каналах. А також ознайомила з особливостями зйомки та написання телевізійного сюжету. «Найважливіше у сюжеті – написати вдалу підводку. Це текст, який в етері читає диктор. Саме від вміло написаної підводки залежить, чи не перемкнуть канал глядачі. Зазвичай це 4-5 речень, у яких журналіст пише про що йтиметься в сюжеті. Важливо зацікавити людей цими реченнями», – зазначила Олена Кирилів.

Учасники медіашколи мали змогу попрактикуватись у написанні підводки до сюжету про волонтерський центр ТНПУ.

Наступного тижня для слухачів медіашколи «В етері» заплановане проведення вебінару про права та обов’язки журналіста.


Аспірантка кафедри журналістики Олена Кирилів