Виконавчий комітет Монастриської міської ради прийняв революційне у своєму роді рішення про мовні практики па території Монастириської міської територіальної громади. Відтепер місцеві жителі та приїжджі у межах громади змушені говорити виключно на українській мові, або мовах держав Євросоюзу.
Керуючись ст. 10, ст. 11, ч. 1 ст. 17, ст. 65 Конституції України, Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про оголошення військового стану», «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», враховуючи:
– переведення навчального процесу на окупованих територіях з української на російську мову, зміну програм навчального процесу насамперед з гуманітарних дисциплін, зміну викладення історії з імперських позицій Москви, замінюючи вивчення творів світової літератури на примітивні твори російських письменників-трубадурів імперії;
– факти тимчасової окупації та анексії АРК Крим, ОРДЛО, територій Харківської, Запорізької, Херсонської областей, діяння геноциду в містах Буча, Маріуполь, Бородянка, Макарів, Ірпінь та інших, цілеспрямовані діяння по знищенню пам’ятників Шевченка, Сагайдачного, Сковороди тощо, нищення музейних установ, викрадення творів мистецтва, культури, історичних артефактів тощо, інші практики примусової русифікації та насильницького поширення просякнутої великодержавним шовінізмом та фашизмом культури спільноти росіян, виконавчий комітет міської ради вирішив:
- Обслуговувати відвідувачів установ, організацій, закладів харчування тощо українською (державною) мовою та мовами держав Євросоюзу.
- Допомагати русифікованим українцям чи представникам інших русифікованих націй, народів, етносів, етнічних груп вивчати українську мову, чи отримувати послуги на території громади мовами націй Євросоюзу.
- Заохочувати русифікованих українців, представників інших русифікованих націй, народів, етносів, етнічних груп, які використовують суржик, до подальших мовних практик з метою оволодіння українською мовою.
- Не допускати поширення впливу спільноти росіян шляхом публічного використання будь-якого контенту ворожої спільноти росіян на території громади.
- Роз’яснювати, що культура, спорт, освіта не можуть бути «поза політикою», а тому ставитись до практик поширення культури спільноти росіян в Україні, як до підготовчого етапу знищення суверенітету спільноти українців у своїй державі.
- Роз’яснювати, що будь-який російськомовний продукт є продуктом спільноти росіян, навіть якщо його створили громадяни України на території України.
- Бойкотувати практики використання, поширення будь-якої інституції росіян на території Монастириської МТГ та за її межами, насамперед мови та імперської концепції історії.
– Мова це не лише засіб спілкування, це наш колективний досвід, це наш спосіб бачити світ і це наша зброя. Місцеве самоврядування, в особі депутатського корпусу, старост, виконкому та міського голови як уповноважені представники громадянського суспільства, територіальних громад мають особливу місію з легітимізації та легалізації суспільних настроїв у військовий час. Спільно із ЗСУ, органами державної влади та всіма інституціями української нації ми маємо бити Московських інтервентів по всіх фронтах. В тому числі на тих, де вони (московити/росіяни) окопалися за сприяння ворожої нації українців російської влади, шляхом тиску, політичного терору підкупу чи шантажу. Тому місцеве самоврядування повинно стояти на захисті української мови як державної, це наша ділянка фронту. Передаю естафету колегам із інших органів місцевого самоврядування. Чайнатаун в Америці чи в будь-якій державі Євросоюзу є генератором та провідником культури китайців у світ, навіть якщо цю китайську культуру генерують громадяни цих країн. Так само із мовою росіян в Україні, – прокоментував прийняте рішення Монастириський міський голова Андрій Старух.
Джерело: Тижневик “Номер один”