Тамара Василівна Піскун проживає у Тернополі, родом із Полтавщини. Жінка на пенсії, і зовсім нещодавно відкрила у собі незвичний талант, створювати ляльки-мотанки, та розповідати їхню справжню історію.

Її вірші друкують у газетах, журналах, Тамара Василівна написала не одну книгу, і зараз дуже хоче, аби наша справжня Українська історія, була відновлена, адже в такий не простий, гострий період дуже важливо встановитися, укорінитися як Нація.

– Кожна лялька-мотанка має свій характер. Історія ляльки мотанки дуже давня, але досі чомусь її пов’язують із чимось магічним, і зовсім неукраїнським. Я заперечу цей факт, адже лялька-мотанка це справжній оберіг нашого народу. Такий атрибут повинен бути в кожній хаті, адже лялька має особливу силу. Зараз ми повинні відродити усі забуті звичаї та традиції нашого народу. Згадати, хто ми є насправді і чим займалися наші предки, – розповідає Тамара Василівна.

Зі слів майстрині дізнаємося, що ляльки-мотанки мали свою силу. Дарували їх і на весілля молодому подружжя, і коли народжувалася дитина. Коли в сім’ї були негаразди зверталися до ляльки, просили в них сили та мудрості. Коли дитя хворіло, до рук давали ляльку-мотанку, потім її спалювали, адже вірили, що лялька забрала на себе всю дитячу недугу.

-Багато говорять, що такі ляльки схожі на ляльку-вуду. Справжня нісенітниця, адже ляльки такого роду створюються по-іншому, з інших матеріалів, та зовсім іншими думками. У нашої ляльки немає обличчя, і це не дарма, але незважаючи на такий її образ лялька наповнена глибинною історією та зовсім не несе негативного впливу.

Зараз я створюю лялечки на замовлення волонтерів, одна партія, уже побачила Сполучені Штати Америки, там ці лялечки потраплять до рук дітей, які використовуватимуть їх як брелочок. Проводжу майстер-класи для студентів, учнів нашого міста. Не переслідую бажання заробити, а от навчити, показати, та розповісти молодому поколінню, чому лялька-мотанка слугує оберегом України дуже хочу, – додає Тамара Піскун.

До Тамари Василівни звернулися волонтери, і в скорому часі її ляльки-мотанки потраплять до рук наших захисників.

Жінка вірить, що лише відродивши істинну історію Українського народу, ми будемо тими, яких ніколи не зламати.

Джерело: Тижневик “Номер один”