Упродовж 10 місяців 2021 року через службу зайнятості області шукали роботу 34,8 тис. осіб, з них 27,4 мали статус безробітного. За сприяння служби зайнятості Тернопільщини вдалося працевлаштувати більше 10 тис. осіб. Одноразова виплата допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності дала можливість 4 безробітним відкрити власний бізнес. До участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру залучено 1178 осіб, після їх завершення 449 – працевлаштовано на постійні місця праці.
Ще один із ефективних заходів активної підтримки безробітних – організація професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації за 143 професіями та напрямками. У січні-жовтні ц.р. 2453 безробітних проходили професійне навчання або підвищували свою кваліфікацію, з них 2419 – під конкретні замовлення роботодавців. Завершили профпідготовку 2408 осіб, з них 2007 вже працевлаштовано. 22 особам видано безкоштовні ваучери на навчання; 9 – підтвердили результати неформального навчання за професією кухар на базі Рівненського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.
Робота є!
Цьогоріч 3869 роботодавців запропонували жителям Тернопільщини 13465 вільних робочих місць. На 1 листопада 2021-го актуальними були 1312 вакансій.
Найбільше роботодавці потребували операторів котельні, машиністів (кочегарів) котельні, водіїв автотранспортних засобів, продавців, кухарів, швачок, листонош, слюсарів з ремонту колісних транспортних засобів, офіціантах. Сталим залишається попит на працівників, які не потребують спеціальної підготовки – підсобних робітників, опалювачів.
Учасникам АТО/ООС – особлива увага
З початку 2021 року (до 05.11.2021) послугами служби зайнятості області скористались 527 колишніх воїнів, з них 38 – мали інвалідність; 130 осіб даної категорії працевлаштовано, в тому числі 1 особу працевлаштовано за умови компенсації роботодавцям фактичних витрат єдиного соціального внеску; 46 демобілізованих учасників АТО повернулись на контрактну військову службу; 4 особи залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру; 10 демобілізованих учасників АТО проходили професійне навчання.
На ринку праці
На 01.11.2021 у службі зайнятості Тернопільщини було зареєстровано 7117 безробітних. Серед них: 63,8% – жінки, майже третина – молодь віком до 35 років, 54,3% – службовці; 63,2% – з вищою освітою. Для цих краян продовжується пошук підходящої роботи.
Курс України на євроінтеграцію вимагає створення належних умов для цивілізованого європейського рівня соціального обслуговування клієнтів служби зайнятості за кращими міжнародними стандартами, відтак в роботі фахівців служби зайнятості використовується клієнтоорієнтований підхід та рекрутингові засади, забезпечується широка доступність послуг.
Вирішуючи питання зайнятості наших земляків, ми завжди пам’ятаємо про те, що найбільша цінність суспільства – людина праці, кадровий потенціал держави.
З нагоди свята – Дня працівників соціальної сфери – вітаю колег, соціальних партнерів служби зайнятості на ринку праці, пошуковців роботи та роботодавців. Бажаю процвітання Україні, а усім нам стабільної роботи, гідної зарплати, міцного здоров’я, миру і родинного затишку.