Відбувся брифінг начальника Тернопільського обласного управління Нацполіції Олександра Богомола, під час якого обговорювалось чотири питання: затримання групи злочинців, які займалися кримінальною діяльністю в кількох областях; пошуки матері з Чортківського району, яка залишила своє немовля на закинутому підприємстві; вилучення 103 кілограми марихуани в групи наркоторговців та рейди поліції щодо дотримання карантинних вимог у закладах харчування. Детальніше про це читайте в нашому матеріалі.
Викрито злочинну групу, яка підливала краплі для очей у напої
– 4 листопада на території Західної України поліція Тернопільщини разом із процесуальним керівництвом прокуратури області провели спецоперацію із затримання групи злочинців у складі восьми чоловік. Вони займалися кримінальною діяльністю в кількох областях, – розпочав Олександр Богомол.
Злочинна діяльність групи полягала у вчиненні нападів особливим способом – члени угрупування використовували медичний препарат “Цикломед” (очні краплі), який підливали жертвам в алкогольні напої. Коли людина ставала немічною, злочинці її грабували, забирали мобільний телефон, щоб оформити кредити, а кошти відсилали на власні картки.
Крім того, очільник обласної поліції розповів, що перші випадки почали документувати ще у квітні. Група час від часу приїжджала на Тернопільщину, щоби втілити злочинні плани. Більшість жертв – чоловіки, хоча серед потерпілих є і жінки.
– На території області зафіксовано вісім епізодів злочинної діяльності, а з урахуванням інших областей їх десятки. 4 листопада провели 12 обшуків на території Тернопільської, Львівської, Івано-Франківської областей, затримали восьмеро осіб. Чотирьом із них обрано міру запобіжного заходу – взяття під варту, – сказав начальник обласної поліції.
Препарат, яким труїли людей, небезпечний. Це очні краплі, які при взаємодії з алкогольними напоями призводять до того, що людина непритомніє на години, а то й на пів доби. Прийшовши до тями, не пам’ятає, що з нею відбувалося.
Олександр Богомол зазначив низку побічних реакцій, які виникають внаслідок вживання великої дози (побічні реакції прописані в інструкції, – авт.). Зокрема, збудженість, погіршення психічного стану, порушення мови, втомленість, не розпізнавання предметів тощо. При вживанні у надвеликих дозах – зупинка дихання і кома.
– Бували випадки, що ми виявляли людей за межами міста, яких просто викинули в лісопосадку в безпорадному стані, що могло призвести до незворотних наслідків. Виявляли злочини через оперативні можливості, – продовжив пан Богомол.
За словами поліцейського, брифінг ініціювали, щоби донести до населення, що сьогодні є такий вид злочину і, на жаль, через нього постраждали дуже багато людей. Він звернувся насамперед до молодих людей, котрі люблять спілкуватися із незнайомцями, і зазначив, що своїх жертв злочинна група шукала в нічних закладах, забігайлівках, на території залізничних вокзалів. Спершу вони знайомилися, домагалися прихильності, а тоді підливали препарат у випивку. Достатньо всього лише пів куба, щоби людина стала безпорадною.
Також Олександр Миколайович сказав, що жертви непритомніли, а приходили до тями десь через 12-15 годин. Вони не розуміли, як потрапили у те місце і що з ними відбувалося. На «автоматі» добиралися додому. І лише згодом розуміли, що стали жертвами злочину. Тернопільська обласна прокуратура підтримала подання про те, щоби членів злочинного угрупування утримували під вартою.
Розшукали матір викинутого новонародженого немовляти
2 листопада об 11 годині в Товстому 14-річна дівчинка випадково знайшла на закинутому підприємстві сумку, з якої лунав дитячий плач. Підійшовши ближче, вона побачила новонароджену дитинку – хлопчика. За словами пана Богомола, немовля мало ознаки переохолодження. Довго не думаючи, дівчинка занесла сумку з немовлям до найближчого магазину, працівники якого викликали поліцію та «швидку».
– Слава Богу, що дитина була жива. Вона кричала, і дівчинка це почула. Повідомили поліції, викликали «швидку», хлопчику надали медичну допомогу. Ця дитина реально народилася в сорочці. Якби ця дівчинка її не побачила до кінця дня чи через ніч, то хлопчика могло б і не бути, – сказав Олександр Богомол.
Працівники поліції провели ряд слідчих дій оперативних заходів і встановили матір цієї дитини. Поки що їй підозри не оголосили. За словами Олександра Миколайовича, ситуація буде розглянута ювенальною поліцією, яка проведе роз’яснювальну роботу з метою уникнення схожих ситуацій.
Начальник поліції відмовився давати детальну інформацію щодо віку, сімейного стану жінки, але відомо, що вона вже виховує 4 дітей. П’ятого хлопчика народила вранці 2 листопада, а вже після обіду його знайшли у напівживому стані. Щодо знайденого хлопчика, то зазначимо, що чоловік підозрюваної, з його слів, не знав про вагітність дружини і не здогадувався, що вона народила. Він часто перебував на заробітках за кордоном.
– Маму встановлено. Вона зізналася, що це її дитина. Поки що підозри їй не оголошено. Ми збираємо докази. Буде проведено відповідний медичний огляд породіллі, експертиза ДНК, – повідомив під час брифінгу начальник Олександр Богомол.
Затримали групу наркозлочинців, у яких вилучили понад 100 кг марихуани
На сьогоднішній день є особливі напрямки діяльності поліції Тернопільської області, які з кожним разом детальніше вивчаються. Один з найважливіших – це боротьба з наркозлочинністю.
– 3 листопада було проведено спецоперацію із затримання групи осіб, яка протягом довготривалого часу займалася збутом наркотиків на території області, в основному марихуани й хімічних наркотиків, – сказав Олександр Миколайович.
Поліцейські вилучили в групи 107 кг марихуани. Ще раніше правоохоронці затримали закладчика і складмена зі Львова, який заїжджав до Тернополя і збував хімічні наркотики різного виду.
– Цього тижня буде створено анонімний чат-бот Telegram по Тернопільській області, мета якого – запобігання, перешкоджання, виявлення фактів незаконного обігу наркотиків. Будь-яка людина, котра побачить рекламу закладчика на будинку, може написати в цей чат. Адміністратор – патрульна поліція, – розповів начальник поліції.
Під час перевірки закладів харчування склали 20 протоколів
Поліцейські також працюють над виявленням невакцинованих людей, зокрема в закладах харчування.
– Загалом ми перевірили 530 об’єктів, щодо яких склали 20 протоколів. Через кілька днів зробимо повторний рейд, перевіримо, чи тих невакцинованих відсторонили тимчасово від роботи. Зрозуміло, що можна за тиждень багато таких протоколів скласти. Але тероризувати власників закладів ніхто не буде, – сказав Олександр Богомол.
Також два протоколи було складено на відвідувачів. Вони були скеровані до суду, який визначить суму штрафу. Олександр Богомол попередив, що у поліції знають про недобросовісних лікарів, які видають ковід-сертифікати без імунізації.
– Цей безлад треба припиняти! Люди, які купували фальшиві довідки про щеплення чи ПЛР-тест, масово попадаються на кордоні. То вже не буде такого попиту на ці фальшивки. А ось справжні довідки про вакцинацію, які видають невакцинованим, виявити складніше, але спробуємо це зробити оперативним шляхом, – підсумував начальник.
Джерело: Тижневик “Номер один”