У суботу, 9 жовтня о 17.00 у креативному кластері «Nа пошті» відбудеться презентація нового видання Українського інституту національної пам’яті – книги Наталки Позняк-Хоменко «Волонтери: сила небайдужих». Крім авторки у презентації візьмуть участь одна з героїнь книги, співкоординатор Тернопільського штабу Самооборони Майдану, письменниця Лілія Мусіхіна та директор видавництва «Джура» Василь Ванчура.

До книги «Волонтери: сила небайдужих» увійшло 28 історій, розказаних від першої особи, які репрезентують різні аспекти волонтерської діяльності, пов’язані з російсько-українською війною: підтримка армії, допомога пораненим, підтримка населення, яке стало заручником цієї війни. Так само, дуже широкою є географія цих історій: від Львова до Харкова, від Тернополя до Одеси. Книга  стала продовженням серії видань Українського інституту національної пам’яті про російсько-українську війну, започатковану книгами «Дівчата зрізають коси» (автор – Євгенія Подобна) та «Капелани: на службі Богу й Україні».

«У книзі зібрані неймовірні історії про те, як у 2014-2015 році тисячі українців, об’єднавшись, підставили надійне плече нашій армії, не лише одягнувши-нагодувавши-озброївши бійців, але й давши їм головне – сенс боротьби, відчуття, що тебе не кинуть і тобі є за що воювати. Для багатьох волонтерів це стало сенсом життя і вони досі продовжують тримати свій «фронт». Адже війна триває», – говорить авторка книги Наталка Позняк-Хоменко.

Героями книги «Волонтери: сила небайдужих» стали різні люди: як зірки, так і відомі досить обмеженому колу, а то і далекі від променів слави «волонтерські конячки», які просто чесно робили і продовжують робити свою справу. Це і Діана Макарова та Наталя Воронкова, які організували вивезення мирного населення з Дебальцева на початку лютого 2015-го, і голова благодійного фонду «Свої» Леся Литвинова, на чиї плечі лягла місія допомоги переселенцям у 2014-2016 роках (а зараз вона зі своїм колегами рятує життя сотень українців, допомагаючи з кисневими концентраторами в боротьбі з коронавірусом), засновник фонду «Повернись живим» Віталій Дейнега, артисти Анжеліка Рудницька та Сергій Притула, письменниця Тамара Горіха Зерня, авторка книги «Доця»,  координатор волонтерської ініціативи «Львівський лицар» Андрій Салюк, Наталя Гранчак із Полтави чи Борис Редін із Харкова, які організували в своїх містах потужні центри допомоги армії, 74-річний Григорій Янченко із Херсона, який на інвалідному візку восьмий рік допомагає армії, Наталя Чекмарьова (позивний «Сонечко»), яка «повернулася з війни» завдяки програмі психологічної реабілітації ветеранів, а нині допомагає побратимам віднайти себе в нових реаліях, та багато інших.

«Ця книга – нагадування усім нам, якими ми можемо бути в наших найкращих проявах, коли ми разом, об’єднані однією метою. І якою може бути Україна, якщо її любити і захищати. І це моя спроба сказати «дякую» всім причетним до волонтерства, усім, хто в 2014-2015 роках рятував країну і продовжує це робити», – говорить Наталка Позняк-Хоменко.

Тернопільська зустріч із читачами продовжить серію презентацій книги в регіонах, яку організовує Український інститут національної пам’яті. Раніше такі ж презентації відбулися в Дубровиці, Рівному, Луцьку, Володимирі-Волинському, Києві, Харкові, Вінниці, Львові.

Книга «Волонтери: сила небайдужих» розміщена у вільному доступі на сайті УІНП. Завантажити її можна за посиланням: https://uinp.gov.ua/elektronni-vydannya/volontery-syla-nebayduzhyh