Відповідне рішення ухвалили у Кабінеті Міністрів України у разі погіршення епідситуації. Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко прогнозує перехід України з «зеленої» в «жовту» зону епідемічної небезпеки через коронавірусне захворювання COVID-19 вже із 13-го вересня.
В зв’язку з цим сьогодні, в Тернопільській облдержадміністрації був проведений брифінг щодо епідситуації на Тернопільщині, а також щодо стану вакцинації серед працівників освіти. Рівень захворюваності на COVID-19 в Тернопільській області збільшується, розповідає директорка департаменту охорони здоров’я ТОДА Ольга Ярмоленко.
“Ситуація із захворюваністю на коронавірус в Тернопільській області є напруженою, адже кількість випадків захворювання на COVID-19 щодня збільшується. Зокрема, за 7-ме вересня зафіксовано 89 випадків COVID-19, є і летальні випадки. Наразі в області хворіє на коронавірус близько 1000 людей, майже 200 з них потребує кисневої підтримки. Хворіють переважно сім’ями, адже штам Дельта є висококонтагіозний. Саме тому сьогодні є актуальним проведення вакцинації, особливо серед вчителів. В управлінні освіти розроблено графік проведення вакцинації, де ми обєднуємо школи, куди приїжджатимуть мобільні бригади пунктів щеплень того регіону, де знаходяться школи” – каже Ольга Ярмоленко.
У Тернопільській області є майже 60 закладів освіти, де вакциновано понад 80% педагогічного колективу, розповідає начальник управління освіти та науки Тернопільської ОДА Ольга Хома.
“На сьогодні ми маємо 57 закладів освіти в Тернопільській області, де є вакциновано понад 80 % працівників. Хочу зазначити, що будь-який заклад, який переходить на дистанційну форму навчання, не маючи 80% вакцинованих, якщо там за день два відсоток збільшується – то такий заклад автоматично переходить на офлайн навчання. Якщо в закладі 80 % вакцинованих працівників, то там можуть надавати освітні послуги навіть за умови червоної зони, але це стосується лише закладів початкової школи, дошкільних та спеціальних освітніх закладів” – каже Ольга Хома.
Під час брифінгу виступила і представник громадськості, кандидат медичних наук, голова тернопільського осередку ГО “Батьки за вакцинацію” Світлана Никитюк.
“Сьогодні ми працюємо спільно із вчителями, медиками та батьками для того, щоб підвищити обізнаність населення щодо вакцинації від COVID-19. Ще раз хочу наголосити, що всі вакцини проти коронавірусу сертифіковані. Українці сподіваються, що інфекція сама собою зникне, але інфекція зникне тільки тоді, коли перехворіє максимум населення, або провакцинується максимум населення і ваша справа сьогодні обирати свій шлях!” – каже Світлана Никитюк.