6-річний Давид Ревнюк з Тернополя вже три роки бореться із страшним діагнозом “Гліоз”. Мама хлопчика розповіла, що усе розпочалось після щеплення. Хоча медичних доказів, що це є причиною захворювання, немає.
Клітини у головному мозку дитини почали відмирати. І єдина надія врятувати дитину — пересадка стовбурових клітин. Донора вже знайшли, операцію мають зробити у Грузії, вона вартує 18 тисяч доларів. І до омріяної суми сім’ї залишилось зовсім небагато.
— Діагноз Давидка — гліоз. Це означає відмирання нервових клітин в головному мозку. І хвороба прогресує. Клітини відновити важко, а відмирають вони практично щодня, — розповідає мама хлопчика пані Світлана.
Тривалий час малюку не могли поставити діагноз. Рідні не розуміли, що з дитиною відбувається. І переконують, що усе розпочалось після того, як хлопчика вакцинували, коли йому було 2 рочки і 9 місяців. Однак медичного підтвердження цієї гіпотези немає. Тож стверджувати, що саме це стало причиною наступного розвитку подій, не можна. Спочатку думали, що Давид втратив слух
— Коли синочкові було майже три рочки — йому вкололи вакцину від кору, паротиту і краснухи (КПК), і після того розпочались проблеми. Він перестав відкликатись на ім`я, не розумів, що до нього говорять. Наче дитина забула все, що знала, — розповідає Світлана Ревнюк. — Вакцину вкололи у вересні, і за місяць він вперше пішов у садок.
Тоді ж і помітили розлади поведінки в дитини: він плакав, агресував, в нього дуже боліла голова. У жовтні Давиду зробили МРТ та підтвердили порушення у роботі головного мозку. Дитина в такому стані була близько півроку.
— Було враження, що він просто перестав чути. Ми поїхали у Київ, перевірити слух, але лікарі сказали, що хлопчик чує нормально, — продовжує жінка. — Ми почали лікування нервової системи, також почались проблеми з кишечником, але результату це лікування не дало. Руки опускались, але я ніколи не могла собі дозволити впасти у розпач. Ми були на лікуванні у Києві і нам вдалось трошки “підтягнути” здоров`я Давидка: він приймав ванни, йому робили різні процедури. Хвороба ж і далі прогресувала.
Єдина надія — пересадка стовбурових клітин
Понад три роки хлопчик з батьками чи не щомісяця їздить у різні лікарні. Жінка каже, що не може дозволити захворюванню побороти Давида. Він у сім`ї єдина дитина.
— Всі ці роки ми водили Давида на різні процедури, але якогось особливого результату вони не дали. Нещодавно ми почули про пересадку стовбурових клітин, порадились зі своїм лікарем. І вона сказала, що варто спробувати, і є уже троє дітей з України, яким така процедура допомогла одужати, — розповідає пані Світлана.
Пересадка стовбурових клітин — це новий метод лікування у медицині, його ще не до кінця вивчили. В Україні наразі такі процедури не проводять. Операцію Давидові планують зробити в Грузії.