Цьогоріч ми знову будемо засинати ще за “зимового” годинника, а прокинемося “влітку”. Чому перехід на літній час інколи дається так непросто для нашого організму та як йому допомогти переналаштуватися?
Кожна клітина нашого організму має внутрішній біологічний годинник, який ще називають циркадним годинником. Він спирається на 24-годинну тривалість доби та чергування світла і темряви.
Коли переводять годинники на літній час, то у ніч переходу людина спить на годину менше. Організм не встигає підготуватися до раптової зміни графіку та тривалості сну. Тому кілька днів після переходу на літній час людина може мати безсоння, що також впливає і на розвиток різних захворювань.
У групах ризику люди, які мають психічні розлади або пов’язані з імунною системою захворювання. Перехід на літній або зимовий час може спровокувати проблеми з серцево-судинною системою та серцеві напади у людей, які мають до того схильність. Ось тут дослідження 👉 https://bit.ly/3sunYpa
Важливо підготувати свій організм до зміни тривалості сну або часу коли ви лягаєте спати та просинаєтеся. За кілька днів до переведення годинників спробуйте лягати спати на деякий час раніше, так само і просинатися раніше Наприклад, можна щодня “позбавляти” себе 20 хвилин сну.
Так до дня переходу на літній час ваш організм уже буде готовий і біологічний годинник буде трішки переналаштований. Здоровий сон — важлива складова нашого здоров’я, тому не варто ігнорувати фактори, які можуть нашкодити йому.