Журналіст Тернопільської Липи, завдяки участі в програмі #АгентиЗмін, отримала першу дозу вакцини AstraZeneca (Covishield).
Записатися на чергу для вакцинації можна через додаток “Дія” або ж за посиланням. Далі – залишається чекати на дзвінок. Адресу пункту щеплення вам повідомлять додатково, оскільки стаціонарних пунктів наразі немає.
Дзвінок із запрошенням на вакцинацію отримала журналіст нашого видання, яка кілька днів тому заповнила анкету. Щеплення проводили на базі стоматологічного відділу ТНМУ iменi I.Я. Горбачевського, що на вулиці Чехова 7.
Лише після заповнення анкети здоров’я, бесіди з лікарем та перевірки показників самопочуття, можна приступати до найважливішого кроку – введення вакцини.
“В маленькому кабінеті на мене уже чекала позитивна медпрацівниця та моя ампула вакцини. Усе пронумеровано, усе чітко за протоколом. Після невеличкої фотосесії на пам’ять, ми приступили до щеплення. Роздягатися повністю не треба, я перепитала про всяк випадок 😅. Процес зайняв не більше 5-10 секунд. Больові відчуття під час введення вакцини повністю відсутні. Залишився лише малесенький слід від уколу”.
Медпрацівники люб’язно попереджають про можливі побічні ефекти, радять запастися жаропонижуючим, у разі потреби – звертатися до сімейного лікаря за консультацією.
На весь процес вакцинації у мене пішло не більше 20-25 хвилин. З них 15 я просиділа в холі уже після щеплення (так порадили зробили працівники бригади імунізації).
Наразі журналістка стверджує, що ніяких побічних ефектів не відчуває, хоча з моменту щеплення пройшло уже близько 5 годин.
У наступних матеріалах ми детально опишемо, як протікав період так званої реабілітації після вакцини, а також розповімо, чи виникли хоч якісь ускладнення у нашого #АгентаЗмін.
До слова, багатьох тернополян налякала інформація про побічні ефекти вакцини AstraZeneca (Covishield). Однак ще вчора стало відомо, що Європейська медична асоціація (European Medicines Agency, EMA) не підтвердила інформацію про те, що вакцина AstraZeneca (Covishield) спричиняє серйозні наслідки у вигляді тромбозу. Тож чутки про те, що нібито європейські країни відмовляються від цієї вакцини, – не більше, ніж черговий фейк.
Дослідження здійснюють відповідні установи в інших країнах ЄС, а також Європейське агентство з лікарських засобів (EMA), яке відповідає за оцінку та нагляд за лікарськими засобами у 27-ми країнах-членах ЄС.
Наразі немає жодних ознак того, що вакцинація спричинила ці стани, які не вказані як побічні ефекти з цим препаратом. Переваги вакцини продовжують перевищувати ризики, – йдеться в повідомленні EMA.
Також агентство EMA повідомило, що не знайшло доказів, які б підтверджували випадки порушень згортання крові саме після вакцинації, що було зафіксовано в Австрії.
Федеральний офіс безпеки в охороні здоров’я (BASG) Австрії також дійшов висновку, про відсутність причинно-наслідкового зв’язку між цими ускладненнями та вакцинацією.
Нагадаємо, що вакцина AstraZeneca (Covishield) рекомендована до використання Всесвітньою організацією охорони здоров’я та її застосовують в Австралії, Південній Кореї, Канаді й країнах ЄС.