Фонд соціального страхування України здійснює усі страхові виплати для медичних працівників і членів їх родин в оперативному режимі після належного оформлення відповідних документів, які є підставою для виплат. Про це директор виконавчої дирекції ФССУ Тетяна Михайленко повідомила сьогодні, 21 грудня, під час пресконференції в інформаційному агентстві «Інтерфакс-Україна».

 
Тетяна Михайленко зазначила, що у разі гострого професійного захворювання на COVID-19, медичні працівники мають право на страхові виплати за двома законами: № 1105 та № 1645. Зокрема, Фонд фінансує для них:
● одноразову допомогу за кошти державного бюджету у разі смерті медика в розмірі 1,576 млн грн;
●одноразову допомогу за кошти державного бюджету у разі встановлення інвалідності в розмірі від 630,6 тис. грн до 840,8 тис. грн;
● одноразову страхову виплату за кошти Фонду у разі смерті медичного працівника для членів його родини (у розмірі 100 прожиткових мінімумів, на сьогодні це 227 тис. грн);
● одноразову страхову виплату за кошти Фонду у разі смерті медичного працівника для осіб, які перебували на його утриманні (у сумі 20 розмірів прожиткового мінімуму, що сьогодні становить 45,4 тис. грн);
● одноразову страхову виплату за кошти Фонду у разі встановлення стійкої втрати працездатності, інвалідності (розмір залежить від ступеня втрати працездатності, виходячи з 17 розмірів прожиткового мінімуму);
● пожиттєву щомісячну страхову виплату для медичного працівника, якому встановлено стійку втрату працездатності, інвалідність (розмір щомісячної допомоги повністю компенсує втрачений заробіток залежно від відсотку втрати працездатності, він залежить від середньої заробітної плати працівника, станом на сьогодні Фонд призначив щомісячні страхові виплати для 12 медиків (зокрема, для медиків, яким встановлено інвалідність, у розмірі від 4 тис. грн до 22 тис. гривень щомісячно);
● щомісячну страхову виплату у разі смерті медика для осіб, які мають на неї право;
● Фондом компенсується для медичних працівників час лікування від коронавірусної хвороби у розмірі 100% доходу незалежно від тривалості страхового стажу;
● також для медичних працівників, яким встановлено стійку втрату працездатності, інвалідність, Фонд фінансує майже 20 видів медичних і соціальних послуг, зокрема, лікування та медичну реабілітацію, регулярне санаторно-курортне лікування із визначеною періодичністю.
 
Станом на сьогодні Фонд направив на страхові виплати медичним працівникам внаслідок інфікування COVID-19 та їх родинам понад 90 млн гривень.
 
«У цьому році Фонд реалізує державне завдання та здійснює додатковий соціальний захист застрахованих осіб, у тому числі медичних працівників. Зокрема, фінансує допомогу по тимчасовій непрацездатності у разі захворювання на COVID-19, під час перебування на самоізоляції під медичним наглядом, а також здійснює страхові виплати медичним працівникам відповідно до Закону № 1645 «Про захист населення від інфекційних хвороб», – зазначила Тетяна Михайленко.
 
Так, окрім наведених вище страхових виплат, вже понад 11 тис. медичних працівників пройшли оплачувану за кошти ФССУ ізоляцію від COVID-19 на суму майже 20 млн грн.
 
За словами Т. Михайленко, на сьогодні до Фонду надійшла інформація від роботодавців про смерть 375 медичних та інших працівників внаслідок інфікування COVID-19. З них завершено розслідування по 161 випадку.
 
«Тобто від загальної кількості випадків, розслідування завершено по 43%, з яких 108 випадків визначено не пов’язаними із професійною діяльністю. 53 випадки смерті працівників сталися внаслідок інфікування під час виконання посадових обов’язків. З них 10 осіб не є медичними працівниками, тож їх родини мають право на страхові виплати лише за одним законом – № 1105, виплати здійснюються за кошти Фонду. У двох медиків із зазначених 53 випадків відсутні члени родини, 8 випадків опрацьовуються, по 33 випадках Фондом здійснено перерахування коштів державної допомоги на загальну суму понад 52 млн гривень відповідно до Закону № 1645, а також нараховано виплати за кошти Фонду», – говорить директор виконавчої дирекції Фонду.
 
Фонд соціального страхування України керується чіткими вимогами законодавства та має право здійснювати страхові виплати виключно після належного оформлення належних документів з відповідними висновками і не впливає на процедуру, а також хід епідеміологічного розслідування та встановлення підстав для виплат.