Сніг у Тернополі допоможе депутату стати справжнім слугою народу

Першого грудня у Тернополі випав сніг. Відтак, у місті було оголошено «зелений рівень» системи оповіщення. Комунальники розпочали посипати антиожеледними сумішами дороги та тротуари. Тернополян же просять, у разі в подальшому сильних снігопадів, утриматися від поїздок власними авто та нагадують про заборону залишати автотранспорт обабіч доріг, щоб не заважати снігоприбиральній техніці. Загалом же, варто слідкувати за сторінкою міської ради у мережі, щоб вчасно дізнаватися про всі можливі зміни, – пише “Голос“.

snig-pruburannia-2019-1

Прибирання центральних доріг забезпечує міська рада

Прибиранням центральних доріг займатимуться три підприємства: ТОВ «Авакс Проф», ТМШРБП «Міськшляхрембуд» та ТОВ «Техно-Буд-Центр». Підрядники готові до виконання робіт та мають усю необхідну спеціалізовану техніку і достатні запаси протиожеледних матеріалів. В управлінні ЖКГ розробили спеціальну дорожню карту, де позначені дороги та підприємства, які закріплені за цими дорогами в зимовий період. Зокрема, прибирання доріг, тротуарів та бульварів у Центрі, мікрорайоні Новий світ, масивах Сонячний та Східний здійснюватиме підрядна організація ТОВ «Авакс Проф», на масиві «Дружба» – КП «Міськшляхрембуд», а об’їзні шляхи та дороги у Кутківцях, Пронятині і Березовиці прибиратиме ТОВ «Техно-Буд-Центр».

Таким чином, центральні дороги і тротуари мають бути почищені належним чином.

Двори за «ЖЕКами» і депутатами

У минулому тернополяни неодноразово нарікали на погано почищені двори. Міжквартальні проїзди та двори у зимовий період закріплені за відповідними управляючими компаніями (так званими ЖЕКами) та ОСББ. Саме вони несуть відповідальність за те, щоб у дворі не було заметів, а ходити було зручно та безпечно. З метою забезпечення контролю самими містянами за якістю наданих послуг, у міській раді створили інтерактивну карту (розміщено за посиланням https://tmrada.gov.ua/news/34616.html), на якій позначені міжквартальні проїзди та закріплені за ними організації. Крім того розміщено контактну інформацію депутатів міської ради відповідальних за конкретні будинки. До них варто звертатися у першу чергу, якщо не влаштовує якість прибирання у конкретному Вашому дворі, а спілкування з відповідальною організацією не дало результату. Карта буде постійно оновлюватися.

Варто також нагадати, що за прибирання території поблизу комерційних підприємств несе відповідальність сам підприємець. Зокрема, суб’єкти підприємницької діяльності зобов’язані в межах своїх об’єктів самостійно утримувати та прибирати прилеглу територію взимку. Прилегла територія, згідно Правил благоустрою міста Тернополя в межах об’єкта господарювання, є: зі сторони вулиці вздовж всієї його довжини, в ширину – в межах тротуару. З інших сторін – за наявності забудови – до середини розриву між ними, а за відсутності забудови – на відстані 15 м. В окремих випадках прилегла територія визначається рішенням виконавчого комітету за мотивованим клопотанням суб’єкта господарювання; для окремо розміщених об’єктів – по периметру 15 м.

Тож допомагати утримувати місто чистим від снігу мають усі.

Боротися з наслідками снігопадів треба разом

Варто зауважити, що у розвинених країнах правила прибирання снігу значно жорсткіші і відповідальність за неприбрану територію доволі сувора і розповсюджується значно далі від власного двору. Скажімо, у столиці «української Канади» місті Торонто снігоприбиральна техніка виїжджає, коли товщина снігу перевищує 2 см. При цьому чистять найбільш завантажені вулиці та тротуари. Натомість, очищення малих вулиць і доріг лежить на плечах населення і підприємців, які мають поблизу свій бізнес. При цьому штраф за неприбраний сніг поблизу комерційного об’єкту чи навіть приватної садиби може коливатися від 100 до 1000 канадських доларів. Але таке трапляється надзвичайно рідко. Адже у Канаді прийнято допомагати своєму місту, оскільки кожен розуміє, що трохи помахавши лопатою можна зберегти кошти бюджету і спрямувати їх на корисніші речі. Самоврядування допомагає добровільним борцям із снігом. У Калгарі, зокрема, учасникам таких загонів видають грамоти і безкоштовні талони на паркування.

Подібні правила діють у США. Відомим є випадок, коли в 2015 році на той час держсекретар країни Джон Керрі, який до того ж перебував з офіційним візитом у Саудівській Аравії, автоматично отримав штраф у 50 доларів США за невиконання припису мерії щодо прибирання снігу.

На Батьківщині Санта Клауса, у Фінляндії, через велику кількість снігу вулиці чистять у кілька етапів. Насамперед, очищають найбільш використовувані шляхи та тротуари. За очищення території біля приватного будинку несуть відповідальність самі мешканці, а за абияк залишене авто на дорозі, яке завадило роботі снігоприбиральної техніки, можна легко заплатити штраф у 85 Євро.

У Німеччині центральні вулиці очищує техніка. А от територію біля будинків чистять керуючі компанії (як наші ЖЕКи чи ОСББ), власники або орендатори. Про це йдеться у правилах проживання у будівлях. Німці досить дисципліновані, бо у разі, якщо хтось отримає травму через неприбрану вулицю, то відшкодування заплатить господар будинку.

Тож, як бачимо, боротьба із стихією є спільною справою, до якої причетні усі і комунальні служби, і представники громади. Адже від спільної та злагодженої роботи залежить комфорт проживання.Коментарі закриті.