Номер екстреного виклику «101» – найважливіший телефонний номер, який повинна знати кожна людина. Часто від нього залежить життя, і не лише власне. Щодоби на цей номер надходить понад 500 дзвінків.

Але буває й так, що цей найважливіший номер стає інструментом для пустощів та недолугих жартів. За статистикою, на «101» таких дзвінків – близько половини.

Так 3 вересня о 9.45 до рятувальників надійшло повідомлення про те, що з вікна третього поверху 1 відділення «Тернопільської обласної комунальної клінічної психоневрологічної лікарні»  йде дим. Дзвонив чоловік із стаціонарного телефону. Згідно розкладу виїздів диспетчер направила підрозділи за підвищеним номером виклику. Загалом задіяно 8 одиниць техніки та 26 чоловік особового складу.

Подібні виклики трапляються доволі часто, на гарячу лінію надходить чимало неправдивих повідомлень, про «уявні» події, яких на справді не відбувалося. На ці хибні виклики залучаються чергові караули ДСНС, техніка, буває, перекриваються під’їзні шляхи, мобілізовуються карети «швидкої допомоги», поліцейські патрулі, вибухотехніки, кінологи з собаками… Надарма витрачаються значні матеріальні ресурси. Затрачається безцінний час… У Тернопільській області з початку 2019 року такі повідомлення стали причиною більш як двох сотень хибних виїздів. Поспішаючи на вигадане чиєюсь хворобливою уявою «замінування», «пожежу», чи ще якусь надзвичайну подію, працівники Служби порятунку не в змозі надати оперативну допомогу тим, хто потребує її негайно. Адже під час слідування рятувальників у хибному напрямку, паралельно може надійти інформація про дійсно реальну біду. У такому разі перенаправлення підрозділів з одного виклику на інший призводить до втрати дорогоцінних хвилин, які вкрай необхідні постраждалим.

Не рідкість й, так звані, «дитячі пустощі» по телефону. Вони, як правило, є результатом неорганізованого дитячого дозвілля. Дитина викликає пожежні машини просто «від нічого робити» і дуже радіє, коли за її дзвінком, під супровід ревіння сирен прибувають автоцистерни. Управління ДСНС України у Тернопільській області звертається до дорослих з проханням розповідати своїм дітям про неприпустимість подібних витівок. Адже, згідно чинного законодавства за хибне повідомлення неповнолітніх відповідальність нестимуть їх батьки, яким доведеться відшкодовувати завдані збитки.

Дорослим теж варто утриматися від бажання пожартувати. Адже щодо повнолітніх – до винних вживаються більш суворі заходи адміністративної або кримінальної відповідальності.

ilyustratsiya-z-merezhi-internet

 

Від admin